Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Niedziela
21 lipca 2019
Imieniny obchodzą
Andrzej, Benedykt, Daniel, Paulina, Prakseda, Prokop, Stojsław, Wiktor, Wiktoriusz

Festyn Rodzinny w Budzewie

Ciepłe, wakacyjne dni sprzyjają spotkaniom mieszkańców, wspólnym zabawom i biesiadzie . Rozpoczęliśmy lato Wakacyjnym Festynem Rodzinnym w Budrach, a w minioną niedzielę spotkaliśmy się na Festynie w Budzewie.
Zespół Budzewiaki jak co roku zaprasza do siebie różnych wykonawców, by wspólnie świętować i bawić się w swej miejscowości. I tym razem, mimo niestabilnej pogody, było wesoło i sympatycznie. Festyn rozpoczął powitaniem przybyłych gości przez kierownik Budzewiaków Stefanię Wójcik. Część artystyczną zainicjowały dzieci z Budzewa przedstawiając bajkę, którą opracowała Krystyna Wojtczuk. Po swoim występie młodzi aktorzy dołączyli do reszty dzieci, którymi zajmowała się animatorka Anna Wasilewska. Na scenie zaprezentowały się okoliczne zespoły: Klub Seniora Tęcza z Wróbla, Koło Gospodyń Wiejskich z Popiół, zespół Absolwent, Sapiniaki z Kruklanek oraz solistki z Bań Mazurskich Julia Karp i Zuzia Radziszewska . Z mini koncertem wystąpił Jakub Kokocha z Węgorzewa.  Nie zabrakło też występu gospodarzy - Budzewiaków. 
W trakcie imprezy rozstrzygnięto konkurs kulinarny pt. „Kurczak na różne sposoby”. Jurorzy w składzie: Teresa Słakajtys, Jadwiga Jagłowska i Piotr Maczuga wyłonili zwycięzców:
I – Grażyna Cyrankowska
II- Justyna Wojtczuk – Mil
III – Ewelina Rembisz
wyróżnienia: Krystyna Wójtczuk oraz Maria Kupibida
Pozostali uczestnicy: Czesława Ochnio, Joanna Bielak, Anna KOrzeniecka-Klisz, Jadwiga Adamczuk, Izabela Barycz, Małgorzata Chawrat i Katarzyna Sinkiewicz.
Fundatorem nagród w konkursie kulinarnym było Starosto Powiatowe w Węgorzewie. Organizatorzy dziękują również wszystkim darczyńcom festynu: Wójtowi Gminy Budry Józefowi Markiewiczowi, zastępcy Wójta Annie Kowalewskiej, Przewodniczącemu rady Gminy Janowi Mełechowi, radnej Jagodzie Adamczuk, Wiesławie Korzenieckiej oraz sołtys wsi Budzewo – Annie Korzenieckiej – Klisz.

 

Jubileusze małżeńskie

Złote i diamentowe gody obchodziło 13 par małżeńskich z gminy Budry. 26 czerwca do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach przybyły pary wraz z rodzinami, by wspólnie świętować wspaniałe jubileusze.
50 – lecie pożycia małżeńskiego obchodzili:
Krystyna i Czesław Bakoś
Irena i Jan Bazylewycz
Janina i Jan Bucik
Józefa i Józef Filipiuk
Maria i Antoni Gieczewscy
Henryka i Wiesław Kicka
Janina i Wiesław Pszczoła
Barbara i Jan Rajkowscy
Maria i Ryszard Rajkowscy
Henryka i Marian Siekliccy
Danuta i Krzysztof Trejbszo
Barbara i Zbigniew Wegnerowscy
Diamentowe gody – 60 rocznicę ślubu obchodzili:
Janina i Jan Srebrowscy
Szanowni Jubilaci otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane im przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, a aktu dekoracji oraz wręczenia kwiatów dokonali Wójt Gminy Budry Józef Markiewicz, Przewodniczący Rady Gminy Jan Mełech oraz zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Anna Królik- Kopczyk. Po serdecznych życzeniach i gratulacjach jubilaci wspólnie z bliskimi wypili lampkę szampana i toczyli wspomnieniowe rozmowy przy kawie i słodkim poczęstunku przygotowanym przez Urząd Stanu Cywilnego w Budrach.
Wszystkim Jubilatom gratulujemy i składamy najserdeczniejsze życzenia doczekania kolejnych jubileuszy!

 

Ruszył nabór wniosków w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatyw Lokalne 2019 – Gmina Budry

 

Gminny Ośrodek Kultury w Budrach ogłasza nabór wniosków w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2019 dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.
Celem programu jest inicjowanie działań służących wzmocnieniu zaangażowania Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach w życie społeczności lokalnej, stworzenie warunków sprzyjających rozwojowi współpracy, komunikacji, pobudzenie aktywności obywatelskiej
w przestrzeni kultury, wykreowanie warunków sprzyjających nowoczesnej edukacji kulturalnej i artystycznej.
Termin składania wniosków mija 19 lipca 2019 r. o godz. 14:00 (szczegóły w regulaminie konkursu).
Zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją konkursową i uczestnictwa w konkursie
na inicjatywy lokalne.
Jednocześnie informujemy, że spotkanie informacyjno – szkoleniowe na temat składania wniosków na inicjatywy lokalne odbędzie się 2.07.2019 r. (wtorek) o godz. 19:00 w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach.

Zapraszamy

Dokumenty do pobrania

Regulamin naboru na inicjatywy lokalne w Gminie Budry w 2019

Wniosek

Umowa partnerska

Sprawozdanie Końcowe