Menu techniczne
Facebook
Licznik odwiedzin
Od dnia 16.10.2005 r.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj113
mod_vvisit_counterWczoraj635
mod_vvisit_counterW tym miesiącu26786
mod_vvisit_counterWszystkich628161

Imieniny
Dzisiaj jest
Piątek
27 listopada 2015
Imieniny obchodzą
Damazy, Dominik, Leonard, Maksymilian, Oda, Stojgniew, Walery, Wirgiliusz

Mikołajowy Kiermasz Bombkowy 2015

Zapraszamy wystawców do wzięcia udziału w kiermaszu Bożonarodzeniowym - rękodzieło itp.,kulinarne wypieki również mile widziane

Regulamin dla wystawców

Karta zgłoszenia

 

Wycieczka do Muzeum Mazurskiego w Szczytnie - projekt Budzewiaki

Za nami wycieczka do Muzeum Mazurskiego w Szczytnie.  Ponad czterdziestoosobową wielopokoleniową grupą odwiedziliśmy wraz z Budzewiakami Szczytno. Podczas muzealnej wycieczki poznaliśmy  interesujące szczegóły dotyczące kultury ludowej Mazurów, uprawy roli i hodowli, rybołówstwa, tkactwa, ceramiki i innych dziedzin życia. Dzieci chętnie oglądały starodawne narzędzia pracy na roli, chłopcy z zainteresowaniem oblegali pokoje związane z rybołówstwem. Dzięki uprzejmości Budzewiaków w powrotnej drodze skręciliśmy do Mikołajek, gdzie poddaliśmy się basenowym szaleństwom.

Wycieczkę zrealizowano dzięki dofinansowaniu ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny, Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi, Gminy Gołdap, Gminy Dubeninki, Gminy Banie Mazurskie, Gminy Budry i Gminy Pozezdrze.

 

II SPOTKANIA PRZYJACIÓŁ KULTURY

22 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury po raz drugi odbyło się Święto Przyjaciół Kultury. Mamy nadzieję, że na stałe wpisze się ono w kalendarz naszych imprez.  Przed publicznością zaprezentowały się dorosłe zespoły działające w naszym GOKu, obejrzeliśmy prezentację multimedialną z działalności kulturalnej minionego roku, z Dożynek Prezydenckich w Spale oraz krótki montaż fotograficzno - filmowy o gminie Budry. Główną bohaterką wieczoru była pani Janina Kowalewska, laureatka honorowego tytułu „Przyjaciel Kultury 2015”.  Z rąk Wójta Gminy Budry Józefa Markiewicza oraz Dyrektor GOK w Budrach Anety Stankiewicz  odebrała statuetkę za wkład pracy na rzecz rozwoju kultury w naszej gminie. O samej nagrodzonej można by wiele napisać, więc może pokrótce… Pani Janina Kowalewska w 1988 roku została odznaczona medalem za zasługi dla dawnego województwa suwalskiego. Radna Gminy Budry, kurator społeczny, „Przyjaciel szkoły”, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu. W latach 1991-1996 kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach. W 2006 roku przeszła na emeryturę. Więcej wolnego czasu Pani Janiny zaowocowało powstaniem w Budrach Klubu Seniora „Barwy Jesieni”. W 2009 roku była koordynatorem projektu skierowanego do seniorów, który umożliwił im wielomiesięczne, atrakcyjne spędzanie wolnego czasu, m.in. zajęcia kulinarne, wycieczki krajoznawcze a także wyjazd do Wilna.Aktywność Pani Janiny pozwoliła na wyjazdy seniorów z programem kabaretowym do wielu miejscowości m.in. do Giżycka, Pisza, Miłek, Pozezdrza, Węgorzewa. Wciąż twórcza, pobudzająca do aktywności środowisko, przyczyniła się do powstania w 2014 roku Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych „Barwy Jesieni”, którego jest  Prezesem. Stowarzyszenie jest twórcą i realizatorem fantastycznych projektów dla dzieci i seniorów. Pani Janina udziela się społecznie także w Stowarzyszeniu Amazonki w Węgorzewie, współpracuje z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Węgorzewie, ze szkołami w naszej gminie i organizacjami społecznymi w regionie.

Tego wieczoru nagrodzono kwiatami także wszystkich pracowników naszego ośrodka, którzy na co dzień pracują na dobry wizerunek naszego ośrodka i gminy. Dziękujemy serdecznie za to odznaczenie. Po części artystycznej do północy bawiliśmy się przy dźwiękach muzyki na żywo.