Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Poniedziałek
22 kwietnia 2019
Imieniny obchodzą
Heliodor, Kajus, Leonia, Leonid, Łukasz, Soter, Strzeżymir, Teodor

XVIII Misterium Męki Pańskiej w Budzewie

14 kwietnia w Niedzielę Palmową zapraszamy do Budzewa nie tylko do wspólnego oglądania tego, co będzie się działo przy naszej świetlicy, ale przede wszystkim duchowego przeżywania głębokiego sensu śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

 

Spotkanie Autorskie z Hanną Szymborską

Hanna Szymborska, mrągowska poetka, jest autorką kilku tomików wierszy, zadebiutowała współautorskim tomikiem poezji „Pierścienie ognia” w 2013 r. W tym samym roku ukazała się antologia poezji „Do jutra”. Rok później wydała autorski tomik poetycki "W dłoniach nadziei". W styczniu 2015 ukazał się zbiór wierszy "Niepokorne trwanie" i kolejny w 2016 r.- „Trzaska”.
"Sinusoida liryczna" - to czwarty autorski tom poezji. W 2018 r. ukazał się najnowszy, piąty autorski zbiór wierszy "Mrągowskie liryki jesienne".
Hanna Szymborska zainteresowana twórczością młodego pokolenia, opiekuje się młodzieżową grupą poetycką, prowadząc tzw. „Salonik Literacki”. Więcej o autorce można dowiedzieć się z prowadzonej przez nią poetyckiej strony: www.szeptywiatru.pl.
Podczas nastrojowego spotkania w Budrach goście będą mogli porozmawiać z autorką, zakupić tomiki poezji oraz otrzymać autograf z osobistą dedykacją.
Spotkaniu towarzyszyć będzie krótki koncert piosenki łagodnej w wykonaniu Martyny Lichoty.
Zapraszamy serdecznie!

 

Wiosenny Koncert Poezji

W ubiegły piątek, 29 marca odbył się cykliczny konkurs recytatorski dla dzieci i młodzieży pn. "Wiosenny Koncert Poezji", organizowany przez GOK Budry oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Budrach. Patronat nad wydarzeniem objęło Starostwo Powiatowe w Węgorzewie, które również ufundowało nagrody. Spośród uczestników Jury w składzie: Andrzej Kowal , Anna Czapska, Jerzy Janoszek, wyłoniło następujących laureatów:W KATEGORII KLAS 0:

Wyróżnienie -Błażej Żejmo ( SP Srokowo)

Wyróżnienie- Anna Tracz (SP Budry)W KATEGORII KLAS I-II:

I miejsce - Franciszek Kukuła (SP Srokowo)

II miejsce - Oliwia Holuk (SP Banie Mazurskie)

III miejsce - Wiktoria Półtorak (SP nr1 Węgorzewo), Kalina Workun (SP Srokowo)W KATEGORII KLAS III-IV:

I miejsce - Karolina Bajkowska (SP Sobiechy)

Wyróżnienie- Alicja Kmiecik (SP nr1 Węgorzewo), Alicja Kukuła (Sp Srokowo) , Katarzyna Adakimowicz (Filia w Solance)W KATEGORII KLAS V-VI:

I miejsce - Zuzanna Rębisz (SP Srokowo)

II miejsce - Dawid Goszczyk - (SP Lisy)

III miejsce - Piotr Kukuła - (SP Srokowo)W KATEGORII KLAS VII-VIII:

I miejsce - Magdalena Myka (SP Budry)

II miejsce - Joanna Matulewicz (SP Lisy)

III miejsce - Patrycja Aniołowska (SP Lisy)

Wyróżnienie - Katarzyna Doktór(SP nr2 Węgorzewo)