Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Niedziela
25 sierpnia 2019
Imieniny obchodzą
Gaudencjusz, Gaudenty, Grzegorz, Ludwik, Luiza, Michał, Sieciesław

Zapraszamy do udziału w konkursach podczas tegorocznego Święta Plonów

Tradycyjnie jak co roku podczas Święta Plonów odbędą się konkursy na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, najładniejsze stoisko sołeckie, konkurs kulinarny, konkurs na największą dynię. Poniżej znajdują się linki do pobrania regulaminów oraz kart zgłoszeń do konkursów.

 

 

REGULAMIN KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZY WIENIEC DOŻYNKOWY - KLIKNIJ TUTAJ

KARTA ZGŁOSZENIA DO KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZY WIENIEC DOŻYNKOWY - KLIKNIJ TUTAJ

REGULAMIN KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZE STOISKO SOŁECKIE -KLIKNIJ TUTAJ

KARTA ZGŁOSZENIA DO KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZE STOISKO SOŁECKIE - KLIKNIJ TUTAJ

REGULAMIN KONKURSU KULINARNEGO - KLIKNIJ TUTAJ

KARTA ZGŁOSZENIA DO KONKURSU KULINARNEGO - KLIKNIJ TUTAJ

REGULAMIN KIERMASZU ZDROWEJ ŻYWNOŚCI I RĘKODZIEŁA - KLIKNIJ TUTAJ

KARTA ZGŁOSZENIA DLA WYSTAWCÓW - KLIKNIJ TUTAJ

 

Organizatorzy serdecznie zapraszają wystawców, rękodzielników, producentów zdrowej żywności, stowarzyszenia, sołectwa, szkoły, koła gospodyń, osoby prywatne,
do wzięcia udziału w Kiermaszu Zdrowej Żywności i Rękodzieła, który odbędzie się podczas Uroczystości Dożynkowych.


 

Festyn Rodzinny w Budzewie

Ciepłe, wakacyjne dni sprzyjają spotkaniom mieszkańców, wspólnym zabawom i biesiadzie . Rozpoczęliśmy lato Wakacyjnym Festynem Rodzinnym w Budrach, a w minioną niedzielę spotkaliśmy się na Festynie w Budzewie.
Zespół Budzewiaki jak co roku zaprasza do siebie różnych wykonawców, by wspólnie świętować i bawić się w swej miejscowości. I tym razem, mimo niestabilnej pogody, było wesoło i sympatycznie. Festyn rozpoczął powitaniem przybyłych gości przez kierownik Budzewiaków Stefanię Wójcik. Część artystyczną zainicjowały dzieci z Budzewa przedstawiając bajkę, którą opracowała Krystyna Wojtczuk. Po swoim występie młodzi aktorzy dołączyli do reszty dzieci, którymi zajmowała się animatorka Anna Wasilewska. Na scenie zaprezentowały się okoliczne zespoły: Klub Seniora Tęcza z Wróbla, Koło Gospodyń Wiejskich z Popiół, zespół Absolwent, Sapiniaki z Kruklanek oraz solistki z Bań Mazurskich Julia Karp i Zuzia Radziszewska . Z mini koncertem wystąpił Jakub Kokocha z Węgorzewa.  Nie zabrakło też występu gospodarzy - Budzewiaków. 
W trakcie imprezy rozstrzygnięto konkurs kulinarny pt. „Kurczak na różne sposoby”. Jurorzy w składzie: Teresa Słakajtys, Jadwiga Jagłowska i Piotr Maczuga wyłonili zwycięzców:
I – Grażyna Cyrankowska
II- Justyna Wojtczuk – Mil
III – Ewelina Rembisz
wyróżnienia: Krystyna Wójtczuk oraz Maria Kupibida
Pozostali uczestnicy: Czesława Ochnio, Joanna Bielak, Anna KOrzeniecka-Klisz, Jadwiga Adamczuk, Izabela Barycz, Małgorzata Chawrat i Katarzyna Sinkiewicz.
Fundatorem nagród w konkursie kulinarnym było Starosto Powiatowe w Węgorzewie. Organizatorzy dziękują również wszystkim darczyńcom festynu: Wójtowi Gminy Budry Józefowi Markiewiczowi, zastępcy Wójta Annie Kowalewskiej, Przewodniczącemu rady Gminy Janowi Mełechowi, radnej Jagodzie Adamczuk, Wiesławie Korzenieckiej oraz sołtys wsi Budzewo – Annie Korzenieckiej – Klisz.

 

Jubileusze małżeńskie

Złote i diamentowe gody obchodziło 13 par małżeńskich z gminy Budry. 26 czerwca do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach przybyły pary wraz z rodzinami, by wspólnie świętować wspaniałe jubileusze.
50 – lecie pożycia małżeńskiego obchodzili:
Krystyna i Czesław Bakoś
Irena i Jan Bazylewycz
Janina i Jan Bucik
Józefa i Józef Filipiuk
Maria i Antoni Gieczewscy
Henryka i Wiesław Kicka
Janina i Wiesław Pszczoła
Barbara i Jan Rajkowscy
Maria i Ryszard Rajkowscy
Henryka i Marian Siekliccy
Danuta i Krzysztof Trejbszo
Barbara i Zbigniew Wegnerowscy
Diamentowe gody – 60 rocznicę ślubu obchodzili:
Janina i Jan Srebrowscy
Szanowni Jubilaci otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane im przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, a aktu dekoracji oraz wręczenia kwiatów dokonali Wójt Gminy Budry Józef Markiewicz, Przewodniczący Rady Gminy Jan Mełech oraz zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Anna Królik- Kopczyk. Po serdecznych życzeniach i gratulacjach jubilaci wspólnie z bliskimi wypili lampkę szampana i toczyli wspomnieniowe rozmowy przy kawie i słodkim poczęstunku przygotowanym przez Urząd Stanu Cywilnego w Budrach.
Wszystkim Jubilatom gratulujemy i składamy najserdeczniejsze życzenia doczekania kolejnych jubileuszy!