Menu techniczne
Licznik odwiedzin
Od dnia 16.10.2005 r.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj167
mod_vvisit_counterWczoraj1221
mod_vvisit_counterW tym miesiącu14039
mod_vvisit_counterWszystkich695774

Imieniny
Dzisiaj jest
Czwartek
17 kwietnia 2014
Imieniny obchodzą
Anicet, Innocenty, Innocenta, Jakub, Józef, Klara, Radociech, Robert, Roberta, Rudolf, Rudolfa, Rudolfina, Stefan

Wiosenny Koncert Poezji

Komisja w składzie:

Marian Jankowski
- przewodniczący
Teresa Aftyka
Jerzy Janoszek
Barbara Tomaszewska


postanowiła wyłonić oraz nagrodzić laureatów:

W KATEGORII KLAS "0":

I - Dawid Goszczyk (SP Lisy)
II - Patrycja Kozłowska (SP Sobiechy)
III - Julia Wasilewska (SP Budry)
III - Aleksandra Plewa (SP Lisy)

W KATEGORII KLAS I-II:

I - Maja Skupień (SP 1 Węgorzewo)
I - Lena Kreczko (SP Sobiechy)
II - Patrycja Aniołowska (SP Lisy)
III - Magdalena Banasiewicz (SP 1 Węgorzewo)

W KATEGORII KLAS III-IV:
I - Rusłana Rabij (SP Sobiechy)
I - Oliwia Drożyner (SP 1 Węgorzewo)
II - Emilia Wałach (SP 1 Węgorzewo)
III - Tomasz Woźnica (SP 1 Węgorzewo)
wyróżnienia: Magdalena Waraksa (SP Budry), Martyna Wróbel (SP 1 Węgorzewo), Aleksandra Żebrowska (SP 1 Węgorzewo)

W KATEGORII KLAS  V-VI:
I - Emilia Jankowska (SP 1 Kętrzyn)
II - Kacper Szewczyk (SP Sobiechy)
III - Wiktoria Osińska (SP 1 Węgorzewo)
wyróżnienia: Emilia Tryk (SP Sobiechy), Jacek Zabłocki (SP Budry), Magdalena Drozd (SP 1 Węgorzewo).

 

XIII Misterium Męki Pańskiej w Budzewie- Zapowiedź

tekst źródłowy Węgorzewski Tydzień.

W przygotowania, które trwają już od kilku tygodni, zaangażowali się nie tylko członkowie zespołu „Budzewiaki”, ale również mieszkańcy gminy Budry i przyjaciele zespołu z całego powiatu.
13 kwietnia już po raz trzynasty odbędzie się Misterium Męki Pańskiej w Budzewie.
— Misteria na stałe wpisały się w tradycje miejscowej społeczności — mówi Mariusz Pawlina, kleryk Ełckiego Seminarium Duchownego, reżyser i autor scenariusza budzewskiego misterium. — Mieszkańcy nie wyobrażają już sobie przeżywania Wielkiego Postu bez przygotowań do misterium. Misterium przedstawia najważniejsze chwile z życia Jezusa Chrystusa, zaczyna się wejściem do Jerozolimy, a kończy się zmartwychwstaniem. Będziemy uczestnikami drogi krzyżowej, po ostatniej wieczerzy publiczność razem z aktorami pójdzie na miejsce ukrzyżowania. O oprawę muzyczną jednego z największych widowisk plenerowych w naszym regionie zadba zespół AleBabki z Buder i chór Ojczyzna z Węgorzewa. Piętnaście minut przed rozpoczęciem widowiska wystąpi chór parafialny z Węgielsztyna.
Misterium Męki Pańskiej odbędzie się 13 kwietnia o godz. 20.00
na placu przed świetlicą w Budzewie.

 

Foto: Anna Styrańczak

 

Wielkanocny cykl jajeczny!

Chleby, ciasta, racuchy, palmy wielkanocne, pisanki i ozdoby, związane z nadchodzącymi świętami, można było kupić podczas Kiermaszu Wielkanocnego, który zorganizowaliśmy w niedzielę 6 kwietnia. Impreza przyciągnęła wielu uczestników, którzy od godziny 9.30 do 14.00 mogli korzystać z przygotowanych atrakcji. Największym zainteresowaniem cieszyły się świąteczne przysmaki własnego wyrobu, które niemal natychmiast zniknęły ze stoisk.

Podczas kiermaszu przeprowadzony został konkurs na NAJPIĘKNIEJSZE JAJO WIELKANOCNE. Laureatkami pierwszych trzech miejsc zostały: Anna Roch z Węgorzewa, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Olszewa Węgorzewskiego oraz pani Małgorzata Kopeć z Grądów Węgorzewskich. Trzy równorzędne wyróżnienia otrzymały: Krystyna Kisielewska z Sąkieł, Oliwia Bojsicka z Ołownika oraz Małgosia Barycz z Budzewa. Nagrody zostały zakupione dzięki dofinansowaniu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Budrach.


Przez dwa tygodnie poprzedzające kiermasz prowadziliśmy w GOK-u przedświąteczny program profilaktyczny pt. „STOP ALKOHOLOWI, NIKOTYNIE i PRZEMOCY”. Podczas cyklu zajęć plastycznych dzieci miały okazję porozmawiać z pedagogiem społecznym oraz szkolnym na temat przemocy w szkołach i rodzinie. Prace wykonane podczas zajęć (pisanki, jajka zdobione decoupage’m oraz plakaty) można było obejrzeć na wystawie podczas kiermaszu. W poniedziałek i wtorek dzieci spotkały się z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej w Węgorzewie, którzy przeprowadzili pogadankę na temat życia w rodzinie bez alkoholu i innych używek, a co za tym idzie w atmosferze bezpieczeństwa, bez agresji i przemocy.  Mł.. asp. Grażyna Magiera - Asystent ds. Prasowo-Informacyjnych oraz dzielnicowy gminy Budry st. sierż. Paweł Pietrasz zostali poproszeni o rozstrzygniecie  konkursu na plakat pt. „Stop przemocy”. Przyznali oni miejsca za plakaty promujące życie bez agresji – I miejsce zajęła Ola Maczuga, drugie Wiktoria Bielak, trzecie Magda Myka.

Nagrody w konkursach zostały zakupione dzięki dofinansowaniu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Budrach.