Menu techniczne
Facebook
Licznik odwiedzin
Od dnia 16.10.2005 r.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj601
mod_vvisit_counterWczoraj755
mod_vvisit_counterW tym miesiącu601
mod_vvisit_counterWszystkich515308

Imieniny
Dzisiaj jest
Sobota
1 sierpnia 2015
Imieniny obchodzą
Brodzisław, Justyn, Konrad, Konrada, Nadia, Piotr

DNI BUDZEWA 2015

Niedzielne popołudnie spędziliśmy w Budzewie. Po raz kolejny zespół Budzewiaki we współpracy z GOK-iem zorganizował DNI BUDZEWA. Część artystyczną ubogacili wspaniałymi umiejętnościami wokalnymi, muzycznymi i tanecznymi przyjezdni goście: Chór Ojczyzna z Węgorzewa, Białe Kruki z Kruklanek, ZOREPAD z Bań Mazurskich, Złota Jesień z Klubu Seniora w Giżycku i pani Wera Dąbek. Na budzewskiej scenie nie zabrakło także rodzimych zespołów, działających przy GOK w Budrach, zespołu Absolwent, Budzewiaki i Kochane Bachorki. Podczas festynu rozstrzygnięto konkurs kulinarny pn. „Naleśniki na różne sposoby”. Swoje umiejętności kulinarne zaprezentowało kilka pań jednak jury za najsmaczniejsze naleśniki uznało smakołyki pani sołtys Budzewa- Krystyny Wojtczuk, Krystyny Radziszewskiej i Reginy Feszak.
Atrakcją dla najmłodszych i nie tylko były zabawy i konkursy, które przeprowadzili pracownicy GOK- u. Uwieńczeniem rekreacyjnych zabaw było rozdanie mnóstwa nagród, których sponsorem był oczywiście Gminny Ośrodek Kultury w Budrach.
Zespół Budzewiaki dziękuje wszystkim sponsorom i darczyńcom za wszelką pomoc podczas organizacji Dni Budzewa.

 

SZANTKI W GIŻYCKU

Dziś 17 lipca na plaży miejskiej w Giżycku odbył się V Konkurs Piosenki Żeglarskiej i Morskiej dla dzieci „Szantki w Giżycku". Nasze dziecięce zespoły po raz pierwszy wzięły udział w konkursie szantowym. Poziom wysoki, konkurencja także. Uczestnicy przyjechali z Buder :-) Wilkas, Giżycka, Szczytna, Szczecina, Białegostoku i Augustowa. A teraz czas się pochwalić. Wszystkie nasze zespoły zostały nagrodzone. Zespół "Kochane bachorki" zajął III miejsce a "Bąki z naszej łąki" oraz solistki Karolina Janicka i Ola Maczuga otrzymały wyróżnienia.
Cudowne mamy wakacje w tym roku :-)

 

RAJD ROWEROWY

Mimo deszczowej aury kilkunastu uczestników wzięło udział w rajdzie zorganizowanym przez nasz GOK. Ile kilometrów dokładnie przejechaliśmy? Któż by liczył :-)
Cieszymy się, że mimo nie najlepszej pogody udało nam się przejechać zaplanowaną trasę. Raz czy dwa musieliśmy awaryjnie schować się przed deszczem w gęstych świerkach, ale  dotarliśmy do Piramidy w Rapie, która była pierwszym punktem naszej rowerowej wycieczki. Później pogoda przestała płatać figle i w pełnym słońcu kontynuowaliśmy rajd. Przepięknymi ścieżkami leśnymi dotarliśmy na upragnione "baniowskie" lody. W trasie powrotnej na uczestników rajdu czekało ognisko przy świetlicy w Budzewie, a na tych najbardziej wytrwałych również kąpiel w niedalekim stawie.


Więcej zdjęć jak zawsze w fotogalerii :-)