Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Poniedziałek
16 maja 2022
Imieniny obchodzą
Andrzej, Honorat, Jan Nepomucen, Jędrzej, Szymon, Trzebomysł, Ubald, Wieńczysław, Wiktorian

DOŻYNKI 2020

Szanowni Państwo!
Wszyscy wiemy, jak wielką rangę ma w naszej gminie święto plonów, które każdego roku ma swoje odzwierciedlenie w barwnych występach zespołów, malowniczych stoiskach, konkursach i lubianej przez wszystkich Sołtysiadzie.
Ze względu na wyjątkową sytuację w kraju, nasze dożynki niestety muszą ograniczyć się do części religijnej.
Msza Święta odbędzie się 13 września o godz. 11.30 w kościele parafialnym w Budrach. Będzie ona podziękowaniem Bogu za urodzajne plony i Rolnikom za ich trud i całoroczną, ciężką pracę. Uznaliśmy, że chociaż w taki symboliczny sposób oddamy hołd Rolnikom i wszystkim, którzy pracowali na ten chleb. Podczas nabożeństwa rozstrzygnięty będzie konkurs na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”, a zaraz po mszy zapraszamy na słodki poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich i koncert pieśni ludowych w wykonaniu zespołów
Absolwent i Budzewiaki.

Podczas Dożynek będą wystawione puszki zbiórki pomocy charytatywnej.
Gorąco zachęcamy do wsparcia!!!
Zachęcamy również do wsparcia dwójki małych podopiecznych siepomaga.pl zbierających na Terapię  genową w walce z SMA:
Lenki https://www.siepomaga.pl/lenka#skarbonki
i Ksawerego https://www.siepomaga.pl/sma-ksawery


 

Wyprzedaż garażowa w Budrach

 

Podsumowanie Projektu "Wolontariat jest super"

25 sierpnia 2020 odbyła się impreza podsumowująca Projekt Fundacji BGK "Wolontariat jest super", w ramach którego pozyskano środki na doposażenie Świetlicy w Ołowniku. Inicjatorką przedsięwzięcia była pani Anna Babiarz, której w imieniu całej społeczności Ołownika, niezmiernie dziękujemy! Do pomocy przybyli również pełni pozytywnej energii wolontariusze, a także zaangażowani mieszkańcy. Całość okrasiły wokalnie wokalistki zespołów "Angel Voice"(Ołownik) i "Fortet"(GOK Budry).
Zapraszamy do fotogalerii