Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Piątek
5 czerwca 2020
Imieniny obchodzą
Bonifacy, Bończa, Dobrociech, Dobromir, Dobrymir, Nikanor, Waleria, Walter

Wesołych Świąt!

 

XVIII Regionalny Przegląd Kolęd i Pastorałek -wyniki

Komisja w składzie:
Jolanta Wilczyńska, Janusz Sauter, Robert Magielnicki oraz Andrzej Kowal spośród 41 solistów i 18 zespołów wyłoniła następujących laureatów XVIII Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Budrach:

kategoria przedszkolaki- soliści
I m-ce Julia Karp – Banie Mazurskie
II m-ce Iga Styczyńska – GOKiR Wilkasy

w kat. I-III – soliści
I m-ce Emilia Pszczoła – Młodzieżowy Dom kultury Bartoszyce
II m-ce Olaf Pigocki- GOK Srokowo
III m-ce Lena Magun - Młodzieżowy Dom kultury Bartoszyce
wyróżnienia: Daria Kozłowska – Srokowo, Nikola Sosnowska – Pozezdrze, Aurelia Kowalewska – Wilkasy

w kat. I-III zespoły
I m-ce Zespoł Śnieżynki- GOK Srokowo
II m-ce Zespół Nuteczki – GOKiR Wilkasy
II m-ce Zespół Iskierki – GOK Srokowo

W kategorii IV –VI – soliści
I m-ce Blanka Magun – Młodzieżowy Dom kultury w Bartoszycach
II m-ce Kalina Rurka – Studio Piosenki w Bartoszycach
III m-ce Roksana Skurka – Stowarzyszenie Pasja w Bartoszycach
III m-ce Wiktoria Kużmowicz – Stowarzyszenie Pasja w Bartoszycach
wyróżnienia: Michalina Andrzejczyk – SP Boćwinka, Patryk Żelaznowski – Fundacja Kreolia – Kraina Kreatywności w Jerutkach, wyróżnienie( poza regulaminem) Kornelia Krywko – Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach

W kategorii IV –VI – zespoły
I m-ce Zespół Studio Piosenki - Młodzieżowy Dom kultury w Bartoszycach
II m-ce Zespół Śpiewajki – GOK Budry

Kategoria VII-VIII – soliści
I m-ce Róża Kozłowska – GOK Srokowo
II m-ce Wiktoria Sawicka – GOKiR Wilkasy
III m-ce Julia Matyjasek – GOKiR Wilkasy

Kategoria VII-VIII – zespoły
I m-ce Zespół Róże św. Elżbiety – SP Boćwinka
II m-ce Zespół Karo – GOK Srokowo
III m-ce Zespół Gama – GOK Srokowo

Kategoria młodzież do 18-stu lat – soliści

I m-ce Emilia Jankowska – Silec gm. Srokowo
II m-ce Paulia Prokop – I LO w Kętrzynie
III m-ce Magdalena Myka – GOK Budry
III m-ce Martyna Lichota – świetlica Ołownik
wyróżnienie: Paulina Kościelniak – I LO w Kętrzynie

Kategoria młodzież do 18-stu lat – zespoły
I m-ce Zespół Fortet – GOK Budry
II m-ce Zespół Angel Voice – GOK Budry

Kategoria dorośli – soliści
I m-ce - Stanisław Rybka – Klub Seniora w Baniach Mazurskich

Kategoria dorośli – zespoły
I m-ce zespół Altum – GOK Kruklanki
I m-ce zespół Budzewiaki – GOK Budry
II m-ce zespól Orzyszanki - Dom Kultury w Orzyszu
III m-ce Zespół Jarzębiny – Gmina Giżycko

Nagrodę GRAND PRIX 2020 za największe wydarzenie artystyczne XVIII Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Budrach otrzymała Emilia Jankowska z Silca.
Gratulujemy!

Dziękujemy Pani Elżbiecie Rapita za ufundowanie upominkowego kosza słodkości laureatce Grand Prix oraz Kołu Gospodyń Wiejskich w Piłakach i Budzewie za współpracę oraz Alebabkom za umilenie oczekiwań na ostatni werdykt swoim koncertem.

 

Dzień Pracowników Kultury

Z okazji Dnia Pracowników Kultury, który w naszej gminie obchodzimy podczas lokalnego święta Przyjaciół Kultury, życzę wszystkim Pracownikom, Instruktorom, Członkom zespołów, Przyjaciołom Kultury, Stowarzyszeniom, Kołom Gospodyń Wiejskich oraz wszystkim "Cichym Aniołom", którzy życzliwie nas wspierają, by zawsze czuli się spełnieni, uskrzydleni i pełni radości.
Aneta Stankiewicz
Dyrektor GOK w Budrach