Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Czwartek
24 stycznia 2019
Imieniny obchodzą
Chwalibóg, Felicja, Mirogniew, Rafał, Rafaela, Tymoteusz

Międzypowiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów

Tylko tak o nich można powiedzieć „Dojrzali - Wspaniali ”! Nasi seniorzy już nieraz dali dowód na to, ze starość to tylko zwykły zapis w metryce! Prawdziwym wydaje się stwierdzenie B. Franklina „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”!
27 października grupy seniorskie spotkały się na Międzypowiatowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów w Budrach. Aż miło było popatrzeć, jak wspaniale można wykorzystać czas drugiej młodości na realizacje swoich marzeń i pasji! Utalentowani i pełni energii seniorzy zaprezentowali się: w tańcu, śpiewie, teatrze, kabarecie oraz działaniach plastycznych. Miło nam było gościć Klub Seniora „Barwy Jesieni”, który był współorganizatorem imprezy, Stowarzyszenie „Głos Puszczy Rominckiej” z Dubeninek, Klub Seniora „Mazury” z Giżycka, Klub Seniora z Pozezdrza - Pracownia Skiroławki oraz zespół Budzewiaki. Artystyczne prezentacje seniorów umilił koncert uroczych Alebabek.
W konkursie kulinarnym na „Wyborną nalewkę babuni” zwyciężyły:
I – Krystyna Prokop (Ołownik)
II- Helena Wiszniewska (Dubeninki)
III – Janina Kowalewska (Budry)
IV – Teresa Kapuscińska, Krystyna Sosnowska, Wiesława Korzeniecka, Janina Pik
na „Najlepszy pasztet” :
I - Janina Kowalewska (Budry)
II- Jadwiga Sawicka (Dubeninki)
III – Krystyna Prokop (Ołownik)
Składamy gorące podziękowanie Urzędowi Gminy w Budrach oraz Starostwu Powiatowemu w Węgorzewie za ufundowanie nagród w konkursie kulinarnym oraz przekazaniu upominków dla występujących zespołów.

 

 

XI Powiatowy Konkurs Recytatorski pt. "Jesienne zadumania o Ojczyźnie"

Gminny Ośrodek Kultury w Budrach serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału, w Konkursie Recytatorskim pod patronatem Senator RP Małgorzaty Kopiczko pt. "Jesienne zadumania o Ojczyźnie", który odbędzie się 07 listopada 2018r.

 

 

REGULAMIN DO POBRANIA

 

Międzypowiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów „Dojrzali- Wspaniali”

 

Gminny Ośrodek kultury w Budrach oraz Klub Seniora Barwy Jesieni serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w Międzypowiatowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej seniorów pt. "Dojrzali-Wspaniali"

27 październik 2018 godz. 16.00  - Gminny Ośrodek Kultury w Budrach – sala widowiskowa

Przegląd adresowany jest do seniorów z terenu województwa warm.- maz.  działających w klubach seniora, domach  kultury, domach pomocy społecznej, oddziałach Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów i w innych środowiskach seniorskich – zarówno w zespołach artystycznych, jak i do  wykonawców indywidualnych pragnących zaprezentować swoją pracę artystyczną.

 

 

Regulamin

Karta zgłoszenia do pobrania