Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Piątek
16 listopada 2018
Imieniny obchodzą
Aureliusz, Dionizy, Edmund, Gertruda, Leon, Maria, Marek, Niedamir, Otomar, Paweł, Piotr

Akademia z okazji Dnia Matki

"Mama to samo dobro i sama przyjemność. Coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie, dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie" ( M. Wańkowicz).
Nasi mali artyści dedykowali w tym dniu najpiękniejsze życzenia wszystkim mamom. Z serca i ogromną energią wyśpiewane zostały życzenia oraz wyrecytowane wiersze!
W koncertach zaprezentowały się najmłodsze dzieci "Demolki" oraz zespół młodzieżowy "Kochane Bachorki". Wspaniale zaprezentował się najmłodszy uczestnik scenicznych wystąpień - Staś Łojko w recytacji wiersza "Mama czarodziejka". Wiele uśmiechu i radości w świętowanie wnieśli uczestnicy konkursów czyli dzieci z mamusiami i tatusiami. W konkursach mamy mogły sprawdzić wiedzę swoich dzieci o sobie, a sprawdzianem dla tatusiów była ich sprawność ruchowa. 
Spektakl pt. "Jeszcze"wyreżyserowany przez instruktor Dorotę Tomaszewską, doczekał się wreszcie premiery na naszej scenie. Kochane Bachorki doskonale odegrały swoje role! Wielkie brawa!

 

Akademia Dzień Matki

 

Koncert Kameralny Zespołu Pro Musica Antiqua

W piątkowy wieczór publiczność zgromadzona w sali zabytkowego Pałacu w Więckach, wzniesionego w I połowie XIX w., miała okazję wysłuchać koncertu muzyki klasycznej w wykonaniu olsztyńskiego zespołu kameralnego „Pro Musica Antiqua”, w skład którego wchodzą soliści orkiestr symfonicznych i profesorów Akademii Muzycznych. Wirtuozowska gra artystów, jak również ich otwartość, zachwyciła publiczność, wyzwalając swobodną atmosferę.
Koncert poprowadził z niezwykłym poczuciem humoru prof. Leszek Szarzyński, wprowadzając słuchaczy w tematykę prezentowanych utworów. Widownia zauroczona muzyką trafiającą do głębi duszy, podziękowała zespołowi owacjami na stojąco. 
W imieniu własnym oraz słuchaczy dziękujemy olsztyńskiemu zespołowi za dostarczenie głębokich przeżyć w obcowaniu z urzekającą muzyką. 
Podziękowania za pomoc w organizacji tego wydarzenia kierujemy do Urzędu Gminy oraz sołectwa Więcki, którego liderem jest sołtys wsi p. Wiesława Herbatowicz. Dziękujemy rownież Gimnazjum w Wieckach za udostępnienie pomieszczeń na potrzeby organizacyjne koncertu oraz życzliwość i wsparcie grona pedagogicznego. Za niezawodną pomoc techniczną dziękujemy także Łukaszowi Dojnikowskiemu.

Koncert zorganizowano w ramach projektu „ Muzyka europejska w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur” realizowanego przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach przy wsparciu Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich.