Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Piątek
16 listopada 2018
Imieniny obchodzą
Aureliusz, Dionizy, Edmund, Gertruda, Leon, Maria, Marek, Niedamir, Otomar, Paweł, Piotr

Spotkanie z Mazurską Piosenką Ludową

W "Spotkaniu z Mazurską Piosenką Ludową" razem z zaprzyjaźnionymi zespołami z naszego regionu wzięli udział Budzewiaki. To niezwykłe święto często zupełnie nieznanych, w większości zapomnianych melodii i tekstów w gwarze wyjątkowo trudnej, ale jakże pięknej - mazurskiej. Malowniczy, radosny występ Budzewiaków przy wtórze akordeonu, tamburynu i diabelskich skrzypiec porwał do tańca sympatyków tej muzyki, co sprawiło szczerą satysfakcję zespołu. Budzewiaki serdecznie dziękują Dyrektorowi Ośrodka Kultury w Kruklankach za zaproszenie i serdeczne przyjęcie

 

Festiwal pioseki Papieskiej

15.04.18r.
Dzisiaj nasze zespoły śpiewacze - Barwy Jesieni, Absolwent i Budzewiaki wystąpiły na scenie Ośrodka Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich, aby muzyką złożyć hołd wielkiemu Polakowi - Janowi Pawłowi II. Publiczność doceniła ich pieśni brawami i słowem uznania. Zespoły pięknie dziękują Dyrekcji za zaproszenie.

 

Wiosenny Koncert Poezji - 13 kwietnia 2018

Dziś odbył się cykliczny konkurs recytatorski dla dzieci i młodzieży pn. "Wiosenny Koncert Poezji", organizowany przez GOK Budry oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Budrach. Patronat nad wydarzeniem objęło Starostwo Powiatowe w Węgorzewie, które również ufundowało nagrody. Spośród 47 uczestników Jury w składzie: Andrzej Kowal - przewodniczący, Anna Czapska, Barbara Tomaszewska, wyłoniło następujących laureatów:
W KATEGORII KLAS 0:
- I miejsce - Gabriela Chaciej (SP Budry), Weronika Kulmatycka (SP Sobiechy)
W KATEGORII KLAS I-II:
- I miejsce - Karolina Bajkowska (SP Sobiechy)
- II miejsce - Wiktoria Półtorak (SP 1 Węgorzewo)
W KATEGORII KLAS III-IV
- I miejsce - Lena Trzasko (SP 1 Węgorzewo)
- II miejsce - Dawid Goszczyk (SP Lisy)
- III miejsce - Mieszko Niedziółka (SP 1 Węgorzewo)
W KATEGORII KLAS V-VII
- I miejsce - Rusłana Rabij (SP Sobiechy)
- II miejsce - Igor Rapita (SP Budry)
- III miejsce - Hanna Wereda (SP Srokowo)
wyróżnienia: Magdalena Banasiewicz (SP 1 Węgorzewo), Marzena Gral (SP Sobiechy), Gabriela Demska (SP 1 Węgorzewo).
Serdecznie gratulujemy!
W czasie obrad uczestnicy mieli okazję oglądać wystawę pokonkursową II edycji międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci "JASNOWIDZE", a także posilić się słodkim co nieco:-)