Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Sobota
6 czerwca 2020
Imieniny obchodzą
Benignus, Dominika, Klaudiusz, Laurenty, Norbert, Norberta, Paulina, Symeon, Więcerad

Międzynarodowy Dzień Białej Laski w Węgorzewie

Obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski w Węgorzewie ubarwił występ naszego zespołu Alebabki. Dziękujemy serdecznie węgorzewskiemu kołu Polskiego Związku Niewidomych za zaproszenie. Uroczystości odbyły się 17 listopada w restauracji "Gościniec u Kalicha". Życzymy wszystkim członkom PZN dobroci i radosnych dni.

 

Podzielmy się opłatkiem!

 

Cmentarz w Piłakach Małych

Pamięć o Cmentarzu w Piłakach Małych została przywrócona!
Dzięki aktywności i ogromnemu oddaniu wolontariuszy Stowarzyszenie Praca i Rozwój zaniedbany i zarośnięty cmentarz w Piłakach Małych został „odkryty” naszej społeczności lokalnej. Podczas dwukrotnych wizyt (w roku 2018 i 2019) członków wyżej wspomnianego stowarzyszenia, wykonano wiele prac, które przywróciły naturalny wygląd cmentarza. W wyniku mnóstwa godzin wytężonej pracy, udało się odkryć z gąszczu zakrzaczonych zarośli setki mogił. Przy współpracy z mieszkańcami Piłak Małych groby zostały oczyszczone z konarów, mchów, kamieni i wrastających krzaków. Praca była podzielona, nikomu nie jej nie brakowało, chociaż uczestniczyło w akcji ok. 50 osób. Wiele godzin, wiele rąk do pracy, wiele narzędzi (pił, sekatorów, tasaków, grabi, szpadli), a przede wszystkim zaangażowanie przyniosło oczekiwany efekt, który można obejrzeć na fotografiach poniżej.
O celach, które przyświecają wolontariuszom z Baranowa można przeczytać w zamieszczonym artykule. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, jest on niezwykle inspirujący do działania na rzecz nie tylko lokalnych społeczności.