Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Piątek
22 marca 2019
Imieniny obchodzą
Bazylissa, Bogusław, Godzisław, Katarzyna, Kazimierz, Paweł

Konkurs recytatorski "Jesienne zadumania o Ojczyźnie"

W minioną środę, 07 listopada, przybyło do nas 38 recytatorów z siedmiu szkół podstawowych: SP 1 i SP2 Węgorzewo, Węgielsztyna, Pozezdrza, Buder , Sobiech i Bań Mazurskich.
Międzypowiatowy konkurs pt. „ Jesienne zadumania o Ojczyźnie” odbywał się pod patronatem Senator RP Małgorzaty Kopiczko, która zaszczyciła nas swoją obecnością i osobiście obdarowała laureatów pięknymi albumami, wydanymi przez Senat specjalnie na 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Jury w składzie: Jolanta Rodzewicz, Anna Czapska, Aneta Stankiewicz, Jerzy Janoszek oraz Andrzej Kowal postanowiło przydzielić nagrody następująco:
Kl. I- II
I - Wiktoria Póltorak- SP 1 w Węgorzewie
II – Judyta Siniuk – SP 1 w Węgorzewie
III – Oliwia Holuk - ZPO w Baniach Mazurskich
Kl. III-IV
I – Martyna Noga - SP 2 w Węgorzewie
II – Wojciech Wantuch - SP 1 w Węgorzewie
III – Alicja Kmiecik – SP 1 w Węgorzewie
KL. V-VI
I - Gabriela Typyło - ZPO w Baniach Mazurskich
II – Kacper Radziewicz - SP w Pozezdrzu
III – Jakub Wałejko - ZPO w Baniach Mazurskich
wyróżnienie: Julia Smyka - SP 1 w Węgorzewie
Kl. VII-VIII
I – Magdalena Banasiewicz – SP 1 w Węgorzewie
II – Paweł Dem - SP w Pozezdrzu
III – Magdalena Myka – SP w Budrach
Wyróżnienia: Ola Żołądek , Kasia Doktór, Igor Rapita
Dziękujemy serdecznie Pani Senator Małgorzacie Kopiczko oraz naszym współorganizatorom: Starostwu Powiatowemu w Węgorzewie i Urzędowi Gminy w Budrach oraz OSP w Budrach za przeprowadzenie w czasie oczekiwania na wyniki konkursu cennego kursu udzielania pierwszej pomocy.

 

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

 

Międzypowiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów

Tylko tak o nich można powiedzieć „Dojrzali - Wspaniali ”! Nasi seniorzy już nieraz dali dowód na to, ze starość to tylko zwykły zapis w metryce! Prawdziwym wydaje się stwierdzenie B. Franklina „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”!
27 października grupy seniorskie spotkały się na Międzypowiatowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów w Budrach. Aż miło było popatrzeć, jak wspaniale można wykorzystać czas drugiej młodości na realizacje swoich marzeń i pasji! Utalentowani i pełni energii seniorzy zaprezentowali się: w tańcu, śpiewie, teatrze, kabarecie oraz działaniach plastycznych. Miło nam było gościć Klub Seniora „Barwy Jesieni”, który był współorganizatorem imprezy, Stowarzyszenie „Głos Puszczy Rominckiej” z Dubeninek, Klub Seniora „Mazury” z Giżycka, Klub Seniora z Pozezdrza - Pracownia Skiroławki oraz zespół Budzewiaki. Artystyczne prezentacje seniorów umilił koncert uroczych Alebabek.
W konkursie kulinarnym na „Wyborną nalewkę babuni” zwyciężyły:
I – Krystyna Prokop (Ołownik)
II- Helena Wiszniewska (Dubeninki)
III – Janina Kowalewska (Budry)
IV – Teresa Kapuscińska, Krystyna Sosnowska, Wiesława Korzeniecka, Janina Pik
na „Najlepszy pasztet” :
I - Janina Kowalewska (Budry)
II- Jadwiga Sawicka (Dubeninki)
III – Krystyna Prokop (Ołownik)
Składamy gorące podziękowanie Urzędowi Gminy w Budrach oraz Starostwu Powiatowemu w Węgorzewie za ufundowanie nagród w konkursie kulinarnym oraz przekazaniu upominków dla występujących zespołów.