Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Środa
22 maja 2019
Imieniny obchodzą
Emil, Helena, Jan, Julia, Krzesisława, Rita, Wiesław, Wiesława, Wisława

Barwy Jesieni na XI Koncercie Pieśni Wielkopostnych w Kowalach Oleckich - 2015

Podczas XI Koncertu Pieśni Wielkopostnych wśród licznego grona przybyłych artystów zaprezentował się również nasz zespół - "Barwy Jesieni". Zapraszamy do artykułu oraz zdjęć zamieszczonych przez Gminne Centrum Kultury w Kowalach OlPodczas XI Koncertu Pieśni Wielkopostnych wśród licznego grona przybyłych artystów zaprezentował się również nasz zespół - "Barwy Jesieni". Zapraszamy do artykułu oraz zdjęć zamieszczonych przez Gminne Centrum Kultury w Kowalach Oleckich.

"W niedzielę, 15 marca 2015 roku w Kowalach Oleckich już po raz jedenasty odbył się Koncert Pieśni Wielkopostnych, w którym udział wzięły zespoły, kapele oraz śpiewacy ludowi z terenu województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Przedsięwzięciu od ponad dekady przyświecają takie cele, jak: popularyzacja wokalno-instrumentalnej twórczości ludowej, mającej ewidentnie charakter niszowy, a także przybliżenie publiczności najstarszych pieśni wielkopostnych, głęboko zakorzenionych w tradycji chrześcijańskiej.

W tegorocznej odsłonie koncertu udział wzięło jedenaście zespołów oraz solista Józef Sinderewicz. Artyści, którzy wystąpili podczas koncertu, w swoim dorobku twórczym mogą poszczycić się występami na najważniejszych festiwalach i przeglądach kultury ludowej. Uroczystość rozpoczęły występy miejscowych grup folklorystycznych Prząśniczek oraz Jarki, a także śpiewaka ludowego Józefa Sinderewicza z Monet. Następnie swój repertuar zaprezentowały zespoły: Znaroku oraz Przeroślaki z Przerośli, Rospuda z Filipowa, Zajączkowiaki oraz Bakałarz z Bakałarzewa, Rominczanie z Dubeninek, Orzyszanki z Orzysza, Barwy Jesieni z Budr, a także Familia ze Świętajna.

- W Koncertach Pieśni Wielkopostnych udział biorę od samego początku ? mówi Józef Sinderewicz z Monet. ? Ważne jest to, by spuścizna naszych ojców przetrwała kolejne dziesięciolecia. Jedni uznają ją za mało atrakcyjną, będą ją krytykowali i nią wzgardzali, inni zaś będą się do niej odnosili z należnym szacunkiem. Głęboko wierzę w to, że tradycje naszych ojców będą kontynuowane.

Wszyscy wykonawcy zadbali o to, by jak najwierniej odtworzyć archaiczną melodię
i słowa najstarszych i rzadko już wykonywanych pieśni wielkopostnych. Za tę szczególną troskę w pielęgnowaniu dziedzictwa kulturowego wykonawcom podziękował dyrektor Gminnego Centrum Kultury Karol Czerwiński.

Koncert został zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury w Kowalach Oleckich." (artykuł autorstwa Gminnego Centrum Kultury w Kowalach Oleckich, pobrano z: https://www.facebook.com/pages/Gminne-Centrum-Kultury-w-Kowalach-Oleckich/426995484029579?pnref=story)

Foto autorstwa Gminnego Centrum Kultury w Kowalach Oleckich, pobrano z: https://www.facebook.com/pages/Gminne-Centrum-Kultury-w-Kowalach-Oleckich/426995484029579?pnref=story)

 

Dzień Kobiet 2015 - tak bawiły się KOBIETY w Budrach

Ach, co to się u nas wczoraj nie działo!!....
Dzień Kobiet świętowaliśmy na wesoło. Wspaniali wolontariusze - kabareciarze pokazali się w skeczach przygotowanych specjalnie dla wszystkich przybyłych pań. Muzycznym akcentem ubarwiły wieczór AleBabki oraz zespół Absolwent. Przesympatyczne panie z Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach składają serdeczne podziękowania dla wszystkich wspaniałych panów, którzy wzięli udział w Święcie Kobiet: Kamilowi Herbatowicz, Janowi Mełech, Janowi Mil, Jackowi Szukiel, Wiktorowi Trzeciakiewicz oraz Waldemarowi Dworzeckiemu również za śliczne kwiaty, którymi obdarował wszystkie kobiety występujące tego wieczoru.
Tegoroczne 8-marcowe święto wspominamy z wielkim uśmiechem i już zapraszamy wszystkich za rok!

Zapraszamy do fotogalerii !
oraz do obejrzenia fragmentu występu ALEBABEK
https://www.youtube.com/watch?v=SaDAgUsDd3k&feature=youtu.be

 

Zapraszamy na kurs tańca towarzyskiego!

Zapisy do 6 marca!