Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Piątek
19 października 2018
Imieniny obchodzą
Ferdynand, Fryda, Pelagia, Pelagiusz, Piotr, Siemowit, Skarbimir, Toma, Ziemowit

Warsztaty teatralne z "Barwami Jesieni"

W imieniu Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych "Barwy Jesieni" w Budrach zapraszamy serdecznie chętnych (w wieku od 4 do 80 lat) do wzięcia udziału w warsztatach teatralnych. Drugie zajęcia odbędą się w sobotę 25 października 2014 r. o godz. 13.00 w siedzibie stowarzyszenia, przy ul. M. Konopnickiej 4 w Budrach.

Warsztaty są jednym z etapów realizacji projektu pn. "Ocalona od zapomnienia - Tradycja", realizowanego w ramach programu ?Działaj Lokalnie VIII?, który ma na celu aktywizowanie lokalnych społeczności wokół różnych celów o charakterze dobra wspólnego.

Pomysłem organizatora jest przeprowadzenie zajęć, które przygotują uczestników w różnym wieku do przedstawienia teatralnego, na podstawie opowieści i obyczajów naszych przodków, przekazywanych kolejnym pokoleniom przez poprzednie.


 

Włodzimierz Nazarowicz z Budzewa uhonorowany nagrodą Marszałka

Włodzimierz Nazarowicz,  w środę 22 października, odebrał z rąk Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego nagrodę za kontynuację tradycji ludowych w zakresie folkloru muzycznego  i wiejskiego rzemiosła.
Cieszymy się razem z nim, jesteśmy dumni z Pana Włodzimierza, życząc mu wielu muzycznych spotkań, malowniczych rozmów oraz długich lat życia.
Pan Włodzimierz ? Przyjaciel Kultury (taki tytuł otrzymał od społeczności w Budrach w minioną niedzielę), człowiek niezwykły, skrzypek, śpiewak, gawędziarz ze swoistym poczuciem humoru, wielokrotnie nagradzany (?Zasłużony  Działacz Kultury?, Honorowa Odznaka ?Zasłużony dla Kultury Polskiej? przyznana przez  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego), dla nas, mieszkańców naszej ?małej ojczyzny? zawsze będzie po prostu drogim panem Włodzimierzem, naszym przyjacielem, symbolem zamiłowania do muzyki, książki, tradycji a przede wszystkim życzliwości i szacunku do drugiego człowieka.

 

Spotkanie Przyjaciół Kultury

Gminny Ośrodek Kultury w Budrach gościł znaczące w krzewieniu kultury lokalnej osoby z naszej gminy związane z kulturą lokalną. Wśród kręgu miłośników różnych dziedzin sztuki po raz pierwszy odbyło się ?Spotkanie Przyjaciół Kultury?. Tego wyjątkowego wieczoru wręczono statuetki nadające tytuł Przyjaciela Kultury. Tegoroczne tytuły Przyjaciół Kultury otrzymali Włodzimierz Nazarowicz oraz Bronisława Wierzbicka, którzy przyjęli z rąk Wójta Gminy Budry ? Józefa Markiewicza oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach ? Anety Stankiewicz listy gratulacyjne, kwiaty oraz pamiątkowe statuetki. Wyjątkowymi gośćmi tego wieczoru były zespoły, wnoszące swój wielki wkład w kulturalne życie naszej gminy i regionu. W uroczystości wzięli udział również prezesi miejscowych stowarzyszeń  oraz osoby wspierające kulturę. Sercem całej gali były koncerty naszych zespołów ? Barw Jesieni, Budzewiaków, Absolwenta i Alebabek, dające zgromadzonej publiczności wiele radości. Wszyscy członkowie zespołów zostali nagrodzeni kwiatami i podziękowaniami z ust Pani Dyrektor. Z okazji tego święta życzenia również złożył wszystkim zespołom Wiesław Pietrzak.


Serdecznie dziękujemy sponsorom, którzy wsparli organizację Spotkania Przyjaciół Kultury:
Józefowi Markiewiczowi, Annie Kowalewskiej, Waldemarowi Dworzeckiemu, sklepowi ABC w Budrach.