Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Wtorek
12 listopada 2019
Imieniny obchodzą
Czcibor, Cibor, Izaak, Jonasz, Jozafat, Konradyn, Konradyna, Krystyn, Marcin, Renata, Renat, Witold, Witolda, Witołd

XII Międzypowiatowy Konkurs Recytatorski "Jesienne zadumania o Ojczyźnie"

Protokół z obrad komisji w międzypowiatowym konkursie recytatorskim pt. „ Jesienne zadumania o Ojczyźnie”.
Komisja w składzie :
1. Anna Czapska
2. Aneta Stankiewicz
3. Jerzy Janoszek
postanowiła przyznać odpowiednio:

Kat. klasy I-II
I miejsce - Lena Oksińska SP Pozezdrze ( J. Białobrzeska „Moja mała Ojczyzna”)
II miejsce - Franciszek Kukuła – SP Srokowo z Filią w Solance (K. Małek „ Niełatwe słowa wielkiej wagi”)
III miejsce - Franciszek Sulej – SP Nr 1 Węgorzewo ( A. Fredro „Ojczyzna nasza”)
wyróżnienie - Olaf Radziwoniuk – SP Nr 1 Węgorzewo (K. Grochowska „ Co to jest Polska”)
Kat. klasy III-IV
I miejsce - Bartosz Aniołowski – SP Lisy ( A. Oppman „Orlątko”)
II miejsce - Martyna Gral – SP Sobiechy ( K. Iłłakowiczówna „ O jesieni, o jesieni” )
III miejsce - Nikola Łokietek - SP Budry (L. Rydel „ Serce mi się wciąż wyrywa”)

Kat. klasy V-VI
I miejsce - Martyna Noga – SP Nr 2 Węgorzewo (M. Konopnicka „Pieśń o domu”)
II miejsce – Kacper Radziewicz - SP Pozezdrze ( N. Usenko „Orlątko”)
III miejsce ex eaquo:
Kornelia Jarosz – SP Pozezdrze (E.H.Krystek-Jones „Polska”)
Dawid Goszczyk – SP Lisy (L. Staff „Pierwsza przechadzka”)

kat. klasy VII – VIII
I miejsce - Magdalena Banasiewicz – SP Nr 1 Węgorzewo ( T. Hollender „Uśmiech Warszawy” )
II miejsce- Patrycja Aniołowska – SP Lisy ( K. K. Baczyński „ Mazowsze” )
III miejsce – Marzena Gral – SP Sobiechy (K. I. Gałczyński „W leśniczówce)
wyróżnienia:
Marcjanna Rymszewicz – SP Nr 2 Węgorzewo (C. Tryk „Chłopczyku Orle Biały”)
Zuzanna Kulewicz – SP Lisy (K. Krumłowski „Orzeł Biały”)

Gratulujemy laureatom oraz składamy gorące podziękowania Starostwu Powiatowemu w Węgorzewie za ufundowanie nagród w konkursie.


 

Protokół obrad Komisji międzyszkolnego konkursu plastycznego pn. „Mazury jesienią”

Protokół obrad Komisji międzyszkolnego konkursu plastycznego
pn. „Mazury jesienią”

5 listopada 2019r.

Komisja w składzie:
Ewa Roch
Ludmiła Kalinina Kowal
Aneta Stankiewicz

spośród 91 prac wyłoniła następujących laureatów:

- w kategorii klas 0:
I Miejsce - Bartek Kozioł – SP Lisy
„Kaczki na mazurskim jeziorze”
-Wyróżnienia:
Filip Zarzecki – SP Lisy „ Odlatujące żurawie” 
Wiktor Hawrusik – SP Lisy  „Łabędź na jeziorze”
Bartek Kłaczkowski – SP Lisy „Dziupla oczekująca wiewiórki”
Dawid Ofierowicz- SP Lisy „Piękne Mazury jesienią”

- w kategorii klas 1-2 SP:
I miejsce - Joanna Łastówka – SP Srokowo  „Zielony domek w cieniu drzew”
II miejsce - Franciszek Sulej  SP im. M. Kopernika w Węgorzewie
III miejsce - Maja Rad – SP Srokowo „Jesień”
Wyróżnienie :
Nikola Zapolska – SP nr2 w Węgorzewie „Krajobraz jesienny rzeki Sapiny”

- w kategorii klas 3-4 SP:
I miejsce - Grzegorz Łastówka – SP w Srokowie „Jesienny poranek”
II miejsce- Dominika Kiełbasa – Procajło - SP nr 2 w Węgorzewie „Jesienny spacer”
III miejsce - Kalina Workun – SP Srokowo „Piękno jesieni”
Wyróżnienie:
Przemysława Anzulewicz – SP Lisy „Kolorowa jesień”

- w kategorii klas 5-6 SP:
I miejsce ex eaquo
Alicja Kmiecik - WCK  Węgorzewo
I miejsce ex eaquo
Julia Mrówka – SP Srokowo „ Mazurska jesień”
II miejsce ex eaquo
Aleksandra Ciołek – SP Srokowo „Mazurski krajobraz”
II miejsce ex eaquo
Jakub Gral – SP Sobiechy „Konie jesienią”
III miejsce - Iwona Baran

- w kategorii klas 7-8 SP:
I miejsce Patrycja Aniołowska  - SP Lisy  „Jesienna proza życia”

Werdykt komisji jest ostateczny i nie podlega zmianom.

 

Zakończenie peojektu pn. "Kreatywnie w Budrach"

29.10.2019 odbyła się impreza podsumowująca projekt zacieśniający relacje pomiędzy mieszkańcami naszej gminy, pobudzający wspólną kreatywność, dający wiele satysfakcji z radosnego tworzenia - projekt pn. "Kreatywnie w Budrach", który umożliwił w ramach Programu "DOM KULTURY+ INICJATYWY LOKALNE 2019" realizację sześciu świetnych inicjatyw w gminie Budry. Prezentacje z wykreowanych przez poszczególne grupy lokalne przeprowadzili ich liderzy oraz osoby szczególnie w nie zaangażowane. Najbardziej aktywne społeczności (Budry, Piłaki, Popioły, Budzewo oraz Ołownik i Grupa Force-Fire) zaprezentowały liczne działania, które mogą być inspiracją dla naszych środowisk. Publiczność bardzo ciepło odebrała występ powstałego w ramach projektu Zespołu Popielanie, a także wyczekiwane przez wszystkich, rozgrzewające show Force-Fire. Dziękujemy grupom inicjatywnym za przygotowanie lokalnych słodkości, a szczególnie paniom z Zespołu Budzewiaki za domowy, pyszniutki podarunek. Wizaż młodzieży na tę specjalną okoliczność wykonała w ramach warsztatów pani Ania Paruzel-Bakoś.
Dziękujemy serdecznie za współpracę i merytoryczne wsparcie animatorowi Narodowego Centrum Kultury Zbigniewowi Mieruńskiemu, który był z nami i podzielił się wartościowymi refleksjami na temat programu Dom Kultury+ i realizowanych działań.
Składamy podziękowanie również Leszkowi Drozdowi, Annie Trochimiuk, Izie Trypuć i Krzysztofowi Trejbszo za udostępnienie zdjęć na wystawę fotograficzną z tanecznych popisów Grupy Ognia Force Fire, którą można zwiedzać w naszym GOKu do końca listopada.
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2019