Międzypowiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów „Dojrzali- Wspaniali”

 

Gminny Ośrodek kultury w Budrach oraz Klub Seniora Barwy Jesieni serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w Międzypowiatowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej seniorów pt. "Dojrzali-Wspaniali"

27 październik 2018 godz. 16.00  - Gminny Ośrodek Kultury w Budrach – sala widowiskowa

Przegląd adresowany jest do seniorów z terenu województwa warm.- maz.  działających w klubach seniora, domach  kultury, domach pomocy społecznej, oddziałach Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów i w innych środowiskach seniorskich – zarówno w zespołach artystycznych, jak i do  wykonawców indywidualnych pragnących zaprezentować swoją pracę artystyczną.

 

 

Regulamin

Karta zgłoszenia do pobrania

 

XIX Jesienne Spotkania w Budrach

Gminny Ośrodek Kultury w Budrach zaprasza na  niezwykłą poetycko-muzyczną wędrówkę po Krainie Łagodności z Zespołem Cisza Jak Ta.  Zespół tworzy szóstka muzyków, która podążając śladami ludzkiej wrażliwości, ubiera w ciepłe brzmienia autorskie teksty oraz słowa znanych poetów.   
Wśród zespołów poetyckiego nurtu Krainy Łagodności trudno byłoby znaleźć zespół, który w tak krótkim czasie wydał
11 płyt i zagrał ponad 850 koncertów na scenach w całej Polsce. Od kilkunastu lat grupa jest w nieustannej trasie koncertowej, przemierzając kraj wzdłuż i wszerz, wszędzie spotykając się  z gorącym odbiorem publiczności, spragnionej wyjątkowych słów i niezwykle ciepłego, mądrego przekazu artystycznego.

 

Dożynki Gminno-Parafialne 2018

Goście z Kaliningradu – Królewczanie. obrzęd dożynkowy w wykonaniu naszych zespołów, konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, najpiękniejsze stoisko sołeckie, największą dynię najsmaczniejszą nalewkę oraz porawę.  Fantastyczne "dzieciaki" - formacje wokalno-taneczne przygotowane przez Barbara Somionka. Na scenie zaprezentowały się również nasze dzieci ze świetlicy Ołownik oraz grupa instrumentalno-wokalna z GOK Pozezdrze! Dziękujemy Wam za przyjęcie zaproszenia! Na artystyczny podwieczorek przed zabawą taneczną wystąpił pełen ciepłych brzmień i kobiecości zespół Aebabki! Tak jak zapowiadaliśmy, publiczność nie zawiodła się! Energetyzujący zespół Brylanty&Bażanty dał w Budrach wyśmienity koncert! Wielkie dzięki dla Was muzyczne brylanty!
Nie mogło zabraknąć również TURNIEJU SOŁECKIEGO „SOŁTYSIADA” Dziękujemy wszystkim uczestnikom jubileuszowej edycji SOŁTYSIADY! Za nami 10 lat wspólnej zabawy, drużynowych zmagań i sołtysowych pojedynków! Mnóstwo emocji, czasami napięć, a przede wszystkim wiele radości!
W tej edycji turnieju sołectwa uplasowały się kolejno:
I miejsce – sołectwo Budzewo
II miejsce – sołectwo Budry
III miejsce – sołectwo Ołownik
Gratulacje!

Muzyka, ogień i pasja! To coś co połączyło młodzież z Ołownika, dając kontynuację działań grupy Force -Fire. Wakacyjne praca młodzieży przyniosła znakomite efekty!
Kto nie był na wieczornej potańcówce, niech żałuje. Zespół Klezmer z Gołdapi zadowolił najwybredniejszych tancerzy


To wszystko tylko podczas Dożynek w Budrach!!