Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Poniedziałek
22 kwietnia 2019
Imieniny obchodzą
Heliodor, Kajus, Leonia, Leonid, Łukasz, Soter, Strzeżymir, Teodor

Koncert Kameralny Zespołu Pro Musica Antiqua

W piątkowy wieczór publiczność zgromadzona w sali zabytkowego Pałacu w Więckach, wzniesionego w I połowie XIX w., miała okazję wysłuchać koncertu muzyki klasycznej w wykonaniu olsztyńskiego zespołu kameralnego „Pro Musica Antiqua”, w skład którego wchodzą soliści orkiestr symfonicznych i profesorów Akademii Muzycznych. Wirtuozowska gra artystów, jak również ich otwartość, zachwyciła publiczność, wyzwalając swobodną atmosferę.
Koncert poprowadził z niezwykłym poczuciem humoru prof. Leszek Szarzyński, wprowadzając słuchaczy w tematykę prezentowanych utworów. Widownia zauroczona muzyką trafiającą do głębi duszy, podziękowała zespołowi owacjami na stojąco. 
W imieniu własnym oraz słuchaczy dziękujemy olsztyńskiemu zespołowi za dostarczenie głębokich przeżyć w obcowaniu z urzekającą muzyką. 
Podziękowania za pomoc w organizacji tego wydarzenia kierujemy do Urzędu Gminy oraz sołectwa Więcki, którego liderem jest sołtys wsi p. Wiesława Herbatowicz. Dziękujemy rownież Gimnazjum w Wieckach za udostępnienie pomieszczeń na potrzeby organizacyjne koncertu oraz życzliwość i wsparcie grona pedagogicznego. Za niezawodną pomoc techniczną dziękujemy także Łukaszowi Dojnikowskiemu.

Koncert zorganizowano w ramach projektu „ Muzyka europejska w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur” realizowanego przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach przy wsparciu Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich.

 

 

II DISCO - BOISCO

Mega zabawa dla fanów disco polo na rozpoczęcie tegorocznego lata!
30 czerwca bawimy się do północy!

To już druga edycja przeglądu "DISCO-BOISCO" w Budrach!
Mamy nadzieję, że pogoda i dobre nastroje dopiszą!!! :)


 

Rejonowe Eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Dziecięcych Zespołów Teatralnych " O Laur Złotej Rybki"

Miła informacja na zakończenie tygodnia. Dziś "Kochane Bachorki" wzięły udział w Rejonowych Eliminacjach Wojewódzkiego Konkursu Dziecięcych Zespołów Teatralnych " O Laur Złotej Rybki", gdzie zajęły II miejsce.Serdecznie gratulujemy :)