Festiwal Kultur w Olsztynie

ABSOLWENT I BUDZEWIAKI wyróżnione na "Festiwalu Kultur" w Olsztynie!!! :)
2 lipca nasze zespoły Absolwent i Budzewiaki wzięły udział w konkursie zespołów ludowych z województwa warmińsko-mazurskiego zorganizowanym przez Warmińsko-Mazurską Izbę Rolniczą. Profesjonalne jury w składzie: Dominik Sidor, znawca folkloru, członek-założyciel Grona Konsultacyjnego ds. Tradycji Taneczno-Muzycznych i Obrzędowych Regionu Warmii i Mazur – przewodniczący, Angelika Rejs, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie – członek, Paulina Wasilewska, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie – członek, Marta Żebrowska, Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku – członek, wyłoniło z 20-stu zespołów śpiewaczych laureatów konkursu oraz przyznało wyróżnienia, wśród  których znalazły się nasze zespoły! Serdecznie gratulujemy! 
fot. http://wmirol.org.pl/2018/07/05/festiwal-kultur/


 

Wakacyjny Festyn Rodzinny

Wakacje już w pełni! Rodzinnym festynem powitaliśmy lato. Mimo braku słońca nie zabrakło wyśmienitej zabawy i atrakcji dla milusińskich. Część artystyczną uatrakcyjnili niezwykłym występem goście z Mołdawii i Estonii. Mogliśmy podziwiać malownicze tańce grupy dziecięcej z zaprzyjaźnionego miasta Lozova oraz przepiękne wokale ukraińskiego trio z Estonii. Na scenie zaprezentowały się również nasze zespoły Demolki i Kochane Bachorki oraz Martyna Lichota z Ołownika, która oczarowała wszystkich swoją interpretacją najnowsze przeboje polskich wykonawców.

 

Spotkanie z Wojciechem Markiem Darskim oraz wernisaż fotografii Beaty Ułanowicz

29 czerwca odbyła się promocja książki "Kraina Węgorapy. Wędrówki po gminie Budry" autorstwa Wojciecha Marka Darskiego -publicysty, poety i pisarza rozmiłowanego w Mazurach. Przewodnik o gminie Budry cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Został wydany przez Urząd Gminy w Budrach w ramach otrzymanego grantu z Lokalnej Grupy Rybackiej w Węgorzewie. Spotkaniu autorskiemu towarzyszył  wernisaż fotografii przyrodniczej Beaty Ułanowicz. Wystawę można oglądać do końca lipca.
Zapraszamy