Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Niedziela
21 kwietnia 2019
Imieniny obchodzą
Addar, Anzelm, Bartosz, Drogomił, Feliks, Irydion, Konrad, Konrada, Selma

Wiosenny Koncert Poezji - 13 kwietnia 2018

Dziś odbył się cykliczny konkurs recytatorski dla dzieci i młodzieży pn. "Wiosenny Koncert Poezji", organizowany przez GOK Budry oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Budrach. Patronat nad wydarzeniem objęło Starostwo Powiatowe w Węgorzewie, które również ufundowało nagrody. Spośród 47 uczestników Jury w składzie: Andrzej Kowal - przewodniczący, Anna Czapska, Barbara Tomaszewska, wyłoniło następujących laureatów:
W KATEGORII KLAS 0:
- I miejsce - Gabriela Chaciej (SP Budry), Weronika Kulmatycka (SP Sobiechy)
W KATEGORII KLAS I-II:
- I miejsce - Karolina Bajkowska (SP Sobiechy)
- II miejsce - Wiktoria Półtorak (SP 1 Węgorzewo)
W KATEGORII KLAS III-IV
- I miejsce - Lena Trzasko (SP 1 Węgorzewo)
- II miejsce - Dawid Goszczyk (SP Lisy)
- III miejsce - Mieszko Niedziółka (SP 1 Węgorzewo)
W KATEGORII KLAS V-VII
- I miejsce - Rusłana Rabij (SP Sobiechy)
- II miejsce - Igor Rapita (SP Budry)
- III miejsce - Hanna Wereda (SP Srokowo)
wyróżnienia: Magdalena Banasiewicz (SP 1 Węgorzewo), Marzena Gral (SP Sobiechy), Gabriela Demska (SP 1 Węgorzewo).
Serdecznie gratulujemy!
W czasie obrad uczestnicy mieli okazję oglądać wystawę pokonkursową II edycji międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci "JASNOWIDZE", a także posilić się słodkim co nieco:-)


 

XVII Uliczny Bieg Bociana - 10 czerwca 2018

 

XVII Misterium Męki Pańskiej w Budzewie.

Wczoraj (25.03.2018) w Budzewie zebrali się wszyscy, pragnący głębiej przeżyć Misterium Męki Pańskiej zorganizowane przez Zespół Budzewiaki oraz przez ich przyjaciół. Piękna, wiosenna pogoda, a także starannie przygotowywane widowisko przyciągnęło niemałą publiczność. Całość rozpoczęły pasyjne pieśni w wykonaniu Chóru Josephus z Węgielsztyna, Zespołu Alebabki z Buder oraz Chóru Ojczyzna z Węgorzewa. W przedstawieniu opowiadającym o męce Jezusa z Nazaretu, wzięli udział wspaniali mieszkańcy naszej gminy, a także goście z Lis i Dubeninek. Wszyscy aktorzy doskonale wcielili się w biblijne postacie, tworząc niepowtarzalny i poruszający plenerowy spektakl. WIELKIE BRAWA! W główną rolę - Jezusa - doskonale wcielił się Grzegorz Kotowicz.
Kierownik Zespołu Budzewiaki - Stefania Wójcik - oraz cały Zespół Budzewiaki kierują serdeczne podziękowania dla: Chóru Ojczyzna z Węgorzewa, Chóru Josephus z Węgielsztyna, Zespołu Alebabki z Buder, Urzędu Gminy w Budrach, Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach oraz Dyrektor Anety Stankiewicz, Państwa Korzenieckich z Budzewa, Szpitala Psychiatrycznego w Węgorzewie, Rady Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Budrach, Leśnictwa Skalisko, Leśnictwa Budry, Hurtowni Marek Opałko w Węgorzewie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Budrach, Kamila Michalczewskiego. Gorące podziękowania sponsorom: Państwu Korzenieckim z Budzewa, Państwu Murawskim z Wydmin, Józefowi Markiewiczowi, Annie Kowalewskiej, Waldemarowi Dworzeckiemu, Janowi Królikowi, Romanowi Nazarowiczowi, Janinie Kowalewskiej, Jadwidze Święckiej, Janowi Mełechowi, Piotrowi Mrozowi, Ireneuszowi Skiendziulowi, Jerzemu Kotowiczowi. Dziękujemy za pomoc również Łukaszowi Dojnikowskiemu.