Spotkanie z liderami naszych miejscowości

2 lipca spotkaliśmy się z liderami naszych miejscowości, by porozmawiać na temat ich pomysłów, szczegółowo omówić regulamin, sposób wypełniania wniosków oraz zasady finansowania. Jesteśmy ciekawi jakie pomysły znajdą się w przysłanych wnioskach. Czekamy z niecierpliwością! Przypominamy, ze możemy sfinansować 4-7 inicjatyw kulturotwórczych na ogólną kwotę 23.100 zł. Wnioski można składać do 19 lipca (piątek) do godz. 14.00 pocztą elektroniczną na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz w wersji papierowej - również do godz. 14.00.  Wasz pomysł, nasze finansowanie!

Działania są realizowane w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2019 dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.

 

 

 

Festyn Rodzinny w Budzewie

Ciepłe, wakacyjne dni sprzyjają spotkaniom mieszkańców, wspólnym zabawom i biesiadzie . Rozpoczęliśmy lato Wakacyjnym Festynem Rodzinnym w Budrach, a w minioną niedzielę spotkaliśmy się na Festynie w Budzewie.
Zespół Budzewiaki jak co roku zaprasza do siebie różnych wykonawców, by wspólnie świętować i bawić się w swej miejscowości. I tym razem, mimo niestabilnej pogody, było wesoło i sympatycznie. Festyn rozpoczął powitaniem przybyłych gości przez kierownik Budzewiaków Stefanię Wójcik. Część artystyczną zainicjowały dzieci z Budzewa przedstawiając bajkę, którą opracowała Krystyna Wojtczuk. Po swoim występie młodzi aktorzy dołączyli do reszty dzieci, którymi zajmowała się animatorka Anna Wasilewska. Na scenie zaprezentowały się okoliczne zespoły: Klub Seniora Tęcza z Wróbla, Koło Gospodyń Wiejskich z Popiół, zespół Absolwent, Sapiniaki z Kruklanek oraz solistki z Bań Mazurskich Julia Karp i Zuzia Radziszewska . Z mini koncertem wystąpił Jakub Kokocha z Węgorzewa.  Nie zabrakło też występu gospodarzy - Budzewiaków. 
W trakcie imprezy rozstrzygnięto konkurs kulinarny pt. „Kurczak na różne sposoby”. Jurorzy w składzie: Teresa Słakajtys, Jadwiga Jagłowska i Piotr Maczuga wyłonili zwycięzców:
I – Grażyna Cyrankowska
II- Justyna Wojtczuk – Mil
III – Ewelina Rembisz
wyróżnienia: Krystyna Wójtczuk oraz Maria Kupibida
Pozostali uczestnicy: Czesława Ochnio, Joanna Bielak, Anna KOrzeniecka-Klisz, Jadwiga Adamczuk, Izabela Barycz, Małgorzata Chawrat i Katarzyna Sinkiewicz.
Fundatorem nagród w konkursie kulinarnym było Starosto Powiatowe w Węgorzewie. Organizatorzy dziękują również wszystkim darczyńcom festynu: Wójtowi Gminy Budry Józefowi Markiewiczowi, zastępcy Wójta Annie Kowalewskiej, Przewodniczącemu rady Gminy Janowi Mełechowi, radnej Jagodzie Adamczuk, Wiesławie Korzenieckiej oraz sołtys wsi Budzewo – Annie Korzenieckiej – Klisz.

 

Jubileusze małżeńskie

Złote i diamentowe gody obchodziło 13 par małżeńskich z gminy Budry. 26 czerwca do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach przybyły pary wraz z rodzinami, by wspólnie świętować wspaniałe jubileusze.
50 – lecie pożycia małżeńskiego obchodzili:
Krystyna i Czesław Bakoś
Irena i Jan Bazylewycz
Janina i Jan Bucik
Józefa i Józef Filipiuk
Maria i Antoni Gieczewscy
Henryka i Wiesław Kicka
Janina i Wiesław Pszczoła
Barbara i Jan Rajkowscy
Maria i Ryszard Rajkowscy
Henryka i Marian Siekliccy
Danuta i Krzysztof Trejbszo
Barbara i Zbigniew Wegnerowscy
Diamentowe gody – 60 rocznicę ślubu obchodzili:
Janina i Jan Srebrowscy
Szanowni Jubilaci otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane im przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, a aktu dekoracji oraz wręczenia kwiatów dokonali Wójt Gminy Budry Józef Markiewicz, Przewodniczący Rady Gminy Jan Mełech oraz zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Anna Królik- Kopczyk. Po serdecznych życzeniach i gratulacjach jubilaci wspólnie z bliskimi wypili lampkę szampana i toczyli wspomnieniowe rozmowy przy kawie i słodkim poczęstunku przygotowanym przez Urząd Stanu Cywilnego w Budrach.
Wszystkim Jubilatom gratulujemy i składamy najserdeczniejsze życzenia doczekania kolejnych jubileuszy!