Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Poniedziałek
19 sierpnia 2019
Imieniny obchodzą
Bolesław, Emilia, Jan, Julian, Juliusz, Ludwik, Piotr, Sebald

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka zaprosiliśmy mieszkańców do  obejrzenia bajki Jana Brzechwy pt. Kot w Butach, którą przygotowali nauczyciele i rodzice dzieci  uczęszczających do Gminnego Gimnazjum w  Budrach z siedzibą w Więckach. Bajki w wykonaniu nauczycieli i rodziców stały się już tradycją w naszej lokalnej społeczności, dlatego dziękuję wszystkim tym, którzy zechcieli wziąć udział w tym przedstawieniu i znaleźli na to czas mimo licznych obowiązków.

W spektaklu wystapili:       Kot ? Halina Jodko,  Janek ? Jacek Szukiel,  Królewna ? Małgorzata Pszczoła, Król ? Bogdan Lebiosz,  Ochmistrz ? Jerzy Kołaszewski,  Stangret ? Wojciech Wasilewski,   Bratowa ? Teresa Lewko, Brat&Paź ? Bogdan Rabij, Zajączki ? Tereza Bryżys i Marzena Czerniawska, Dworzanin ? Stanisław Woźniak, Damy dworu Anna Artymowicz, Małgorzata Kołaszewska, Krystyna Woźniak,Wiesława Herbatowicz,   Pokojówka ? Maria Szukiel, REŻYSER ? Joanna Dudys

Dziękujemy za dostarczenie nam wielu emocji i radości, za chwilowy powrót w świat dzieciństwa. Bajki od dawna nazywano literaturą pocieszenia, ponieważ dzięki nim można pokrzepić serce i wlać w nie dużo radości . Zawsze spotykają się z dużą aprobatą. Myślę, że dobra zabawa to nie tylko efekt w postaci tego spektaklu, ale też forma świetnej zabawy podczas wszystkich prób.

Image

 

Konkurs Poezji Miłosnej

Po raz kolejny w okresie ?walentynkowym? w Gminnym Ośrodku Kultury w Budrach prym wiodła poezja. 15 lutego (piątek) odbył się tutaj konkurs recytatorski poezji miłosnej dla szkół gimnazjalnych. Zgłosiło się 14 uczestników z gimnazjów powiatu węgorzewskiego.

W miłej atmosferze wysłuchaliśmy utworów m.in. Asnyka, Szymborskiej, Mickiewicza,  Kofty. Jury postanowiło przyznać: I miejsce Annie Teliczan (Gimnazjum Więcki), II miejsce Annie Czemerda (Gimnazjum Więcki) oraz Karolinie Arszułowicz  i Bartoszowi Kukierowi (Gimnazjum Węgorzewo) III miejsce ex aequo. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zgłosi się jeszcze więcej uczestników z pobliskich gimnazjów. Serdecznie zapraszamy!

Image

Zmieniony ( 29.02.2008.
 

IX Wieczór Walentynkowy

 16 lutego w sobotni wieczór w GOK królowała piosenka o miłości!!! Już po raz IX  nasza scena gościła rodzimych  wykonawców, wykonujących dawne i nowoczesne przeboje polskiej piosenki. W tym roku widzowie mogli podziwiać nowe wcielenia I. Jarockiej, K. Krawczyka, BAJMU, BLUE CAFE, S. Krajewskiego, A. German i wielu innych. Wszyscy artyści zdobyli wielkie uznanie i sympatię licznie zgromadzonej publiczności, czego wyrazem były  liczne prośby o bisy! Popisy wokalne urozmaiciły przedstawienia i tańce w wykonaniu utalentowanej młodzieży z Buder, Budzewa i Bań Mazurskich.

Całość wieczoru walentynkoweo uwieńczyła piosenka finałowa ?Niech tańczą nasze serca? zaśpiewana wspólnie przez wszystkich wykonawców oraz widownię. W tym roku nagrodzonymi pamiątkowymi dyplomami, kwiatami, upominkami oraz szumem gorących braw byli: Regina Wysoka, Stefania Wójcik, Jolanta Duda i Krystyna Wojtczuk z Budzewa, Wiktor Trzeciakiewicz, Regina Zielińska, Danuta Zubek, Jolanta Mruk, Małgorzata Bohun, Aneta Waszak, Roksana Abramowicz i Paulina Gulczyńska z Buder, Marzena Czerniawska z Olszewa Węg., Wera Dąbek Dąbrówki oraz Antoni Żemajtys z Bań Maz. Wszystkim cudownym wykonawcom dziękujemy i gratulujemy, a tych chętnych, którzy chcieliby spróbować własnych sił przy mikrofonie w następnym roku serdecznie zapraszamy!

Image

Zmieniony ( 29.02.2008. )