Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Środa
23 stycznia 2019
Imieniny obchodzą
Emerencja, Ildefons, Jan, Klemens, Maria, Rajmund, Rajmunda, Wrócisława

Poezja miłosna w GOK-u w Budrach

    W piątek,30 marca,Gminna Biblioteka Publiczna w Budrach zorganizowała,wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury,coroczny powiatowy konkurs recytacji poezji miłosnej.Poziom był wysoki,a jury miało trudności z wyłonieniem zwycięzcy.Po burzliwych konsultacjach przyznano:I nagrodę Paulinie Poszejko z gimnazjum w Węgorzewie,II nagrodę Paulinie Giczewskiej,także z "Helwinga",a III nagrodę Marlenie Kondrat z gimnazjum w Więckach.Wyróżnienie przypadło Sławomirze Hojsan z gimnazjum w Więckach.

Zmieniony ( 23.05.2007. )
 

PTASIE RADIO w Ołowniku

14.04.2007r.w świetlicy w Ołowniku młodzi mieszkańcy wsi zaprezentowali swoje talenty.Owacje zebrali najmłodsi,którzy recytowali wiersze,a także młode piosenkarki.Spore wrażenie wywarli aktorzy,którzy wystąpili w przedstawieniach "Ptasie Radio" i "Od epoki do epoki".Jak zwykle śpiewające dziewczęta z "Energii" zaśpiewały na swoim wysokim poziomie.Najbardziej oczekiwaną chwilą było rozstrzygnięcie konkursu pt."Nałogom mówimy NIE".W kat.gimnazjum,wygrali:Karol Siemieniago;w kat.szkoła podstawowa:Michał Głębocki i Anna Cinajko.W konkursie plastycznym bezkonkurencyjna okazała się Klaudia Prazner,drugie miejsce przypadło Karolinie Sadlak,a trzecie Michałowi Głębockiemu.
Zmieniony ( 23.05.2007. )
 

NA WILEŃSKĄ NUTĘ

,,Na wileńską nutę?-  pod takim hasłem 10 marca br. odbył się festiwal pieśni wileńskiej w węgorzewskim domu kultury organizowany przez Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.  W koncercie wzięli udział: zespół taneczny ,,Jutrzenka" z Litwy, węgorzewski chór ?Ojczyzna?,  ,,Niemęczyńskie głosy? z Niemęczyna , ,,Kapela? z Wilna, nasz rodzimy zespół ,,Absolwent? z Buder oraz ,,Zaciszuki? z Węgorzewa.

 ,,Bardzo podoba mi się dzisiejszy występ. Chcę, aby kontynuowano tego rodzaju imprezy. Sama pochodzę z wileńskich stron? - opowiada stała uczestniczka festiwalu, siedząca na widowni.
Grupa, która wywarła największe wrażenie na publiczności był zespół taneczny ,,Jutrzenka? -,,Za rok będziemy obchodzić huczne 10-lecie naszego zespołu?- mówi Julita Pietrauskaie z zespołu.  Na pytanie czy podoba im się w Węgorzewie odpowiedzieli: ?Bardzo. Byliśmy tu już nie raz. Mamy nadzieje, że nie były to ostatnie odwiedziny w Węgorzewie, ponieważ zawsze panuje tu przyjemna atmosfera?.

Na zakończenie festiwalu, artyści otrzymali drobne upominki. Litewski zespół przywiózł ze sobą palmę,  którą wręczył Dyrektor Muzeum. Chociaż nasza wizyta miała być czysto "służbowa",  przypadła nam do serc i ze smutkiem pożegnaliśmy się z artystami.  Mamy nadzieję, że za rok ponownie się spotkamy.

A. Korzeniecka i K. Nisztuk

Image

Zmieniony ( 08.05.2007. )