Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Niedziela
19 maja 2019
Imieniny obchodzą
Augustyn, Celestyn, Iwo, Mikołaj, Pękosław, Piotr, Potencjana

"Pilotażowy Program Leader+"

W maju, w Kruklankach, odbędą się w ramach ?Pilotażowego Programu Leader+? Schemat II  następujące szkolenia:


1) Przeszkolenie 25 lokalnych przewodników w dniach 19-20 maja 2007r.
2) Przeszkolenie 50 osób na 5-dniowym kursie w zakresie organizacji usług turystycznych
wokół tras rowerowych ,które odbędzie się w dniach: 15 maja, 18-19 maja, 26-27 maja.
Z gminy Budry zostało wytypowanych 9 osób(3 osoby na lokalnych przewodników i 6 osób na drugie szkolenie).

Projekt ?Pilotażowy Program Leader+? Schemat II jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa w ramach Działania 2.7. SPO ?Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich?.Projektodawcą jest Związek Stowarzyszeń na Rzecz Rozwoju Gmin Północnego Obszaru Wielkich Jezior Mazurskich (LGD9).

 

Prezentacja multimedialna w Sobiechach

  Sroda 9-ego maja 2007r. była kolejnym dniem,w którym dziennikarze z gimnazjum w Więckach prezentowali swoje dotychczasowe działania podjęte w ramach programu "Równać szanse". Tym razem KMD wybrał się do szkoły podstawowej w Sobiechach, gdzie spotkał się z klasą 5-tą i 6-tą, a następnie po kilku minutowej przerwie z rodzicami. Musimy wyraźnie podkreślić, iż spotkanie z uczniami, a następnie z rodzicami było możliwe dzięki, dyrektorowi tamtejszej szkoły, panu Tadeuszowi Józefowiczowi.

        Prezentacja składała się z artykułów prasowych napisanych przez młodzież należącą do KMD,które ukazały się w prasie. Filmy nakręcone podczas pracy w terenie, a zawarte w prezentacji były mocną stroną pokazu. Młodzież zawarła także w swojej pracy strony internetowe(m.in.:www.pcyf.pl,www.pafw.pl,www.ohp.pl,www.rownacszanse.pl),przydatne dla wszystkich,bo zawierające informacje o organizacjach wspierających działania młodych(aktywnych) ludzi. Warto na nie kliknąć! Została przekazana także informacja o powstawaniu nowej prezentacji multimedialnej,która ma być poświęcona ofertom pracy, kursom podwyższającym kwalifikacje zawodowe itp. Journaliści rozmawiali także ze swoją publicznością, zachęcali do aktywnego spędzania czasu, namawiali do działania, które może odmienić życie. Podczas konwersacji z publicznością dziennikarze dowiedzieli się o dużych sukcesach odnoszonych przez uczących się tam uczniów. Zapewniali, że w najbliższej przyszłości powstaną nowe artykuły prasowe opowiadające o uczniach z sukcesami.

        Z pewnością pokaz w Sobiechach był nowym doświadczeniem dla tej młodzieży, choćby ze względu na ilość zgromadzonej widowni. Na koniec pokazów dziennikarze byli zadowoleni ze swego występu, a także z tego,że na prezentację przychodzi coraz więcej ludzi.Mówią, że to jest dla nich dodatkowa mobilizacja. Oby dziennikarze nie byli gołosłowni, a wręcz przeciwnie, oby to był impuls do jeszcze większego zaangażowania,do jeszcze większej aktywności...każdy diament trzeba oszlifować!

Zmieniony ( 16.05.2007. )
 

"Świąteczna majówka" w Baniach Mazurskich

W drugi dzień maja "gokowskie" zespoły wokalne i taneczne pojechały do Bań Mazurskich,gdzie Gminny Ośrodek Kultury i Promocji zorganizował mieszkańcom festyn artystyczno-sportowy pod nazwą "Świąteczna majówka".

Na początku budrowskiej części festynu na scenie pojawiły się dziewczyny z zespołu "Energia".Swym wykonaniem czterech piosenek rozgrzały nieco zziębniętą publiczność.Gdy skończyły "energiczne" miejsce na scenie zostało oddane najmłodszym podopiecznym budrowskiego GOK-u,"Budryskom",czyli młodziutkiemu rozśpiewanemu zespołowi,który prowadzony jest przez pana Jerzego Dorosza.Największe brawa,oraz ogromne uznanie przypadło Wiktorii Zielińskiej,która wykonywała "taniec arabski".Ta gwiazda z Buder prowadzona jest przez V.Syndehę.Na koniec pokazów zespołów z Buder,został zaprezentowany taniec współczesny przez zespół taneczny,który w dużej części oparty jest na członkach zespołu "Energia".Z powodu nie najlepszych warunków atmosferycznych na scenie nie pojawiły się "Atomówki" ,które miały zaprezentować "taniec kotów".

Organizatorom festynu dziękujemy za zaproszenie!!! 

Zmieniony ( 23.05.2007. )