Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Poniedziałek
19 sierpnia 2019
Imieniny obchodzą
Bolesław, Emilia, Jan, Julian, Juliusz, Ludwik, Piotr, Sebald

Sukces ATOMÓWEK

Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem.

Havelock Ellis

Fantastyczny sukces najmłodszych podopiecznych budrowskiego GOK-u!

Na festiwalu w Kętrzynie, który odbył się 20 października zespół ATOMÓWKI zdobył I miejsce w swojej kat.wiekowej. Poziom był wysoki więc sukces tym bardziej cieszy. Radości i gratulacji nie było końca.

Niestety ESPRITE nie został sklasyfikowany, jednak zespołowi należą się słowa uznania-dziewczyny dopadła grypa, więc były osłabione. Głowa do góry, wszyscy wiemy, że jeżeli są w formie dają wówczas świetne pokazy.

Na gościnny występ pojechała również Wiktoria Zielińska. Żałujemy, że na festynie nie było jej kat.wiekowej-zapewne byłby kolejny sukces. Dziewczynka zrobiła duże wrażenie na publiczności.

Image

Zmieniony ( 31.10.2007. )
 

Regulamin konkursu

Regulamin konkursu
o laur ?Złotego liścia?
 


      Gminny Ośrodek Kultury w Budrach, Związek Stowarzyszeń na Rzecz Rozwoju Gmin Północnego Obszaru Wielkich Jezior Mazurskich i Związek Gmin Warmińsko - Mazurskich,  oraz Biblioteka Publiczna w Budrach organizuje 27 października 2007 (sobota) VIII Jesienne Spotkanie Słowem Malowane w Budrach.
Celem konkursu jest stworzenie śpiewającym poezję możliwości zaprezentowania swoich umiejętności -konfrontacje z publicznością. Na względzie również mamy popularyzację polskiej i światowej literatury oraz promowanie utalentowanych wokalistów.
Konkurs jest adresowany do zespołów  i solistów młodzieżowych (powyżej 16 lat) i dorosłych.Zgłoszenia należy przesyłać pocztą elektroniczną na adres:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .Zgłoszenie w załączniku.

Warunki uczestnictwa:
każdy uczestnik przygotowuje prezentacje dwóch utworów poezji śpiewanej z repertuaru polskiego lub światowego (nie przekraczającego 10 min)
akompaniament stanowić mogą :
- akompaniament własny
- dopuszczalny jest półplaybeck 
Organizator zapewnia: odtwarzacz mini ? disc, odtwarzacz CD, syntezator Roland EXR-77.
 Termin nadsyłania zgłoszeń:  upływa  23 października 2007r. (z uwagi  na  czas  trwania konkursu, liczy się kolejność zgłoszeń).
 Program konkursu : 

            15.45 - 16.30-  próby uczestników
            16.30 - 18.00 - część konkursowa 
            18.15 -18.30 - ogłoszenie wyników konkursu, występ laureata konkursu

Część  pozakonkursowa :

  18.30-19.00 (przerwa techniczna, kawa )
  19.00 - 21.00

- koncert zespołu ?Trójnoga Kotka? z Giżycka ( laureat Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Śpiewanej "O Złote Koło Młyńskie" w Stargardzie Szczecińskim, uczestnicy 43. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie , Finał Turnieju Poezji Śpiewanej 52. OKR we Włocławku, XV Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej w Giżycku- I miejsce)
- koncert  Jacka Telusa z Warszawy (muzyk? kompozytor, wokalista i instrumentalista: wydał 8 autorskich albumów, poeta:  m.in."Frak od Saint Laurent'a"; "Wyspy Migdałowe", kompozytor muzyki do seriali  telewizyjnych, filmów i widowisk teatralnych)

Jury oceniać będzie: dobór repertuaru, walory głosowe, muzykalność, oryginalność interpretacji, wyraz artystyczny. Jury wybierze laureata  w kategorii :

?        Najlepszy  zespół
?        Najlepszy   solista

i przyzna nagrodę rzeczową  oraz  laur ?Złotego liścia? Jesiennych Spotkań Słowem Malowanych w Budrach.
Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać za pomocą
 poczty elektronicznej Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  
 
Zgłoszenia:
pocztą elektroniczną na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

karta uczestnictwa: http://www.gokbudry.xip.pl/images/stories/karta%20uczestnictwa.doc

 

 

 

Zmieniony ( 06.11.2007. )
 

Święto plonów w Budrach

Sprzątnęliśmy szczęśliwie ostatnie zagony

I już są pod strzechą tegoroczne plony?  - takimi słowami powitały dzieci z GOK w Budrach wszystkich uczestników tegorocznego dożynkowego festynu. Święto plonów zaczęło się Mszą Św. celebrowaną przez ks. Jarosława Balutę.

Podczas obrzędu dożynkowego, rozpoczynającego blok artystyczny, zespół dziecięcy z GOK w Budrach przekazał chleb na ręce gospodarzy dożynek: Jolanty Mruk i Zdzisława Jaśków z Buder.Po oficjalnej cześci uroczystości przyszedł czas na zabawę i świętowanie.Pierwszym zespołem, który wystąpił w Budrach był FOLK KAPELA z Mrągowa. Stwierdzę krótko: występ był uday, gdyż na scenę zostali zaproszeni na scenę tego dnia dwa razy. Furorę zrobił cygański zespół z Giżycka. Wszystkich urzekły ich stroje, oraz bardzo pozytywne nastawienie do świata. Po cyganach nadszedł czas na debiutantkę na budrowskiej scenie-Jolanta Duda, bo o niej mowa, porwała wszystkich do świetnej zabawy, publiczność licznie zgromadzona nie szczędziła jej braw na  koniec występu. Po raz kolejny z dobrej strony pokazały się dzieciaczki trenujące w budzowskim GOK-u. Duże brawa otrzymała Ola Bodnar za swoją sprawność fizyczną, którą zaprezentowała podczas ?tańca-łamańca?. Odwiedził nas również GOK z Bań Mazurskich, który zawsze w Budrach jest bardzo gorąco przyjmowany. W chwili przerwy został ogłoszony werdykt na NAJPIĘKNIEJSZY WIENIEC DOŻYNKOWY GMINY BUDRY, jury po długich naradach zdecydowało przynać...dwa pierwsze miejsca. Szczęśliwcami zostali: zespół ?Absolwent?, oraz ?Budzewiaki?. Gratulujemy! Na koniec części artystycznej przyjechali goście z Pozezdrza. Zespół FRICO zebrał fantastyczne recenzje po swoim występie, wielu przepowiada im wspaniałą przyszłośc, świetn gra na gitarze, bardzo dobry wokal, młodość...Jeszcze zapewne ten zespół w Budrach będziemy gościć.

Od godziny 20.00 zaczęto bawić się przy muzyce Krzysztofa Abako. Na koniec zabawy, mimo iż prawie już świtało wszyscy chcieli zostać na boisku...praca, szkoła nie zając.

Image

Zmieniony ( 12.10.2007. )