Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Poniedziałek
22 kwietnia 2019
Imieniny obchodzą
Heliodor, Kajus, Leonia, Leonid, Łukasz, Soter, Strzeżymir, Teodor

PTASIE RADIO w Ołowniku

14.04.2007r.w świetlicy w Ołowniku młodzi mieszkańcy wsi zaprezentowali swoje talenty.Owacje zebrali najmłodsi,którzy recytowali wiersze,a także młode piosenkarki.Spore wrażenie wywarli aktorzy,którzy wystąpili w przedstawieniach "Ptasie Radio" i "Od epoki do epoki".Jak zwykle śpiewające dziewczęta z "Energii" zaśpiewały na swoim wysokim poziomie.Najbardziej oczekiwaną chwilą było rozstrzygnięcie konkursu pt."Nałogom mówimy NIE".W kat.gimnazjum,wygrali:Karol Siemieniago;w kat.szkoła podstawowa:Michał Głębocki i Anna Cinajko.W konkursie plastycznym bezkonkurencyjna okazała się Klaudia Prazner,drugie miejsce przypadło Karolinie Sadlak,a trzecie Michałowi Głębockiemu.
Zmieniony ( 23.05.2007. )
 

NA WILEŃSKĄ NUTĘ

,,Na wileńską nutę?-  pod takim hasłem 10 marca br. odbył się festiwal pieśni wileńskiej w węgorzewskim domu kultury organizowany przez Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.  W koncercie wzięli udział: zespół taneczny ,,Jutrzenka" z Litwy, węgorzewski chór ?Ojczyzna?,  ,,Niemęczyńskie głosy? z Niemęczyna , ,,Kapela? z Wilna, nasz rodzimy zespół ,,Absolwent? z Buder oraz ,,Zaciszuki? z Węgorzewa.

 ,,Bardzo podoba mi się dzisiejszy występ. Chcę, aby kontynuowano tego rodzaju imprezy. Sama pochodzę z wileńskich stron? - opowiada stała uczestniczka festiwalu, siedząca na widowni.
Grupa, która wywarła największe wrażenie na publiczności był zespół taneczny ,,Jutrzenka? -,,Za rok będziemy obchodzić huczne 10-lecie naszego zespołu?- mówi Julita Pietrauskaie z zespołu.  Na pytanie czy podoba im się w Węgorzewie odpowiedzieli: ?Bardzo. Byliśmy tu już nie raz. Mamy nadzieje, że nie były to ostatnie odwiedziny w Węgorzewie, ponieważ zawsze panuje tu przyjemna atmosfera?.

Na zakończenie festiwalu, artyści otrzymali drobne upominki. Litewski zespół przywiózł ze sobą palmę,  którą wręczył Dyrektor Muzeum. Chociaż nasza wizyta miała być czysto "służbowa",  przypadła nam do serc i ze smutkiem pożegnaliśmy się z artystami.  Mamy nadzieję, że za rok ponownie się spotkamy.

A. Korzeniecka i K. Nisztuk

Image

Zmieniony ( 08.05.2007. )
 

Budzewiaki na warsztatach dla liderów

17 i 18 lutego delegacja zespołu ?Budzewiaki? w składzie: Mariusz Pawlina (lider), Basia Żylonis i Agnieszka Tracz (współorganizatorzy projektu ?Świat na tak!?) wyjechali do Gołdapi na szkolenie, które odbyło się dzięki Pracowni Umiejętności (trzeba tu zaznaczyć, że nasz projekt był jedynym projektem, którego autorzy nie pochodzili z powiatu gołdapskiego, tylko z powiatu węgorzewskiego).
Po przybyciu na miejsce zostaliśmyni przywitani  wraz z innymi członkami tego szkolenia  przez pracowników Gołdapskiego Domu Kultury, przedstawicieli firm sponsorujących te projekty oraz Zespołu Trenerskiego Stowarzyszenia Szkół Liderów. Za udział w warsztatach otrzymaliśmy drobne upominki (koszulki, torby oraz ciekawe informatory o Pracowni Umiejętności).
Po tym skromnym przywitaniu zostaliśmy podzieleni na 2 grupy  i odprowadzeni do odpowiednich pomieszczeń. Tam zespół trenerski  pracował nad umiejętnościami pracy we własnej grupie. Trener robił to w dość niespodziewany sposób m.in. poprzez gry, zabawy, śmiech i przez różnego typu zadania, jak budowanie wież (miało nas to nauczyć współpracy w zespole -  jednak nie w tym, z którego się wywodzimy, ale z nieznajomymi ludźmi, co było o wiele trudniejsze).  Wchodzenie w role członków różnych zespołów ludzkich nauczyło nas zwalczania niepotrzebnych konfliktów w naszej grupie.
To szkolenie przyniosło nam wiele wiedzy (i radości) na temat: jak rozwiązywać konflikty w naszej grupie, oraz jak dobrze prowadzić zespół. Sądzę, iż dzięki tym wiadomościom lepiej poradzimy sobie ze wszystkimi problemami, jakie nas jeszcze czekają w pracy z zespołem.
Opr. Barbara Żylonis

Image

Zmieniony ( 19.03.2007. )