Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Sobota
16 lutego 2019
Imieniny obchodzą
Bernard, Danuta, Dan, Danisz, Julianna, Symeon

Jesienne Spotkania

O cudownym występie trudno nie mówić - uczestnicy spotkań byli oczarowani występem zespołu, pełnego humoru, dowcipu, a także melancholii i ciepła.
W pełni potwierdziła się opinia, że jest to jeden z najbardziej urzekających  kabaretów muzycznych - zarówno przez dowcipne teksty, jak też interpretację piosenek w wykonaniu Stefana Brzozowskiego, Ewy Cichockiej i Krystyny Świąteckiej. Zespołowi dodawał uroku znakomity  gitarzysta Andrzej "Paco de" Czamara, (nie bez powodu noszący przydomek, nawiązujący do światowej sławy wirtuoza gitary klasycznej Paco de Lucii) oraz towarzyszący zespołowi gitarzysta basowy Andrzej Dondalski. Najbardziej sympatycznymi momentami koncertu były wspólne wykonania przebojów  zespołu z publicznością!!! 

Podczas I części Jesiennych Spotkań wystąpili młodzi artyści, którzy przekazywali treść poetyckich tekstów  przy dźwiękach nastrojowych gitar, a do nich należeli
Benek Węgrecki z Ołownika, Paweł Bożeński ze Świętajna (z aranżacjami piosenek z repertuaru Piotra Bukartyka), Piotr Gajdasz z Popiół z własnymi aranżacjami muzycznymi do poezji autorów ukraińskich, Joananna Kaniewska i jej brat Piotr, zespół TIP - TOP i Midway oraz Kasia Załuska z Bań Mazurskich oraz Tom Price z Anglii, który przebywa w Węgorzewie jako wolontariusz w MKL.  Z tanecznymi etiudami wystąpiła solistka z węgorzewskiego Studia Trans Monika Sieck, przygotowana przez p. Julitę Oterską.
Dziękujemy gorąco wszystkim, którzy wspomogli finansowo organizację naszych "jesiennych spotkań": Związek Gmin Warmińsko - Mazurskich , Sklep papierniczy w Węgorzewie - Halina Choma, Bank Spółdzielczy  w Węgorzewie, sklep abc w Budrach.

Image

 

Jesienne Spotkania Słowem Malowane

Gminny Ośrodek Kultury w Budrach zaprasza na VII Jesienne Spotkania Słowem Malowane.

Jest to impreza otwarta dla wszystkich kochających poezję i muzykę łagodną. Do udziału zapraszamy artystów, którzy chcą zaprezentować na scenie muzyczne opracowania różnych wykonawców  lub też piosenkę autorską. Muzyczno-liryczny wieczór wzbogaci koncert zaproszonej gwiazdy. W tym roku z wystąpi znany wszystkim  miłośnikom poezji śpiewanej "Czerwony tulipan" z Olsztyna. 
 Zapraszamy więc do Buder na chwilowe zatrzymanie się w zgiełku szarej codzienności i  wiecznej pogoni...  Bedzie to chwila twórczego zbliżenia Przyjaciół Poezji, wspólnie przeżywających wzruszenie,  radość, a nade wszystko? przyjemność obcowania z pięknem.

 GOK Budry,- 19.11.2006(niedziela)  godz.17.00 zapraszamy!

 

 

WARSZTATY POETYCKIE W PISZU

W dniach 14-17 marca 2007r.w Piszu odbędą się warsztaty poetyckie i muzyczne w ramach IV Spotkań Laureatów Ogólnopolskich Konkursów Poetyckich i Poezji Śpiewanej "Pisz i Śpiewaj Poezję". Zapraszamy do Pisza - szczegółowe informacje wkrótce na stronie www.festiwalpoezji.pisz.pl