Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Niedziela
19 maja 2019
Imieniny obchodzą
Augustyn, Celestyn, Iwo, Mikołaj, Pękosław, Piotr, Potencjana

Budzewiaki na warsztatach dla liderów

17 i 18 lutego delegacja zespołu ?Budzewiaki? w składzie: Mariusz Pawlina (lider), Basia Żylonis i Agnieszka Tracz (współorganizatorzy projektu ?Świat na tak!?) wyjechali do Gołdapi na szkolenie, które odbyło się dzięki Pracowni Umiejętności (trzeba tu zaznaczyć, że nasz projekt był jedynym projektem, którego autorzy nie pochodzili z powiatu gołdapskiego, tylko z powiatu węgorzewskiego).
Po przybyciu na miejsce zostaliśmyni przywitani  wraz z innymi członkami tego szkolenia  przez pracowników Gołdapskiego Domu Kultury, przedstawicieli firm sponsorujących te projekty oraz Zespołu Trenerskiego Stowarzyszenia Szkół Liderów. Za udział w warsztatach otrzymaliśmy drobne upominki (koszulki, torby oraz ciekawe informatory o Pracowni Umiejętności).
Po tym skromnym przywitaniu zostaliśmy podzieleni na 2 grupy  i odprowadzeni do odpowiednich pomieszczeń. Tam zespół trenerski  pracował nad umiejętnościami pracy we własnej grupie. Trener robił to w dość niespodziewany sposób m.in. poprzez gry, zabawy, śmiech i przez różnego typu zadania, jak budowanie wież (miało nas to nauczyć współpracy w zespole -  jednak nie w tym, z którego się wywodzimy, ale z nieznajomymi ludźmi, co było o wiele trudniejsze).  Wchodzenie w role członków różnych zespołów ludzkich nauczyło nas zwalczania niepotrzebnych konfliktów w naszej grupie.
To szkolenie przyniosło nam wiele wiedzy (i radości) na temat: jak rozwiązywać konflikty w naszej grupie, oraz jak dobrze prowadzić zespół. Sądzę, iż dzięki tym wiadomościom lepiej poradzimy sobie ze wszystkimi problemami, jakie nas jeszcze czekają w pracy z zespołem.
Opr. Barbara Żylonis

Image

Zmieniony ( 19.03.2007. )
 

DZIEŃ KOBIET

" Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów" - to myśl przewodnia  wieczoru poświeconego płci pięknej w Budrach. Sala widowiskowa wypełniła sie po brzegi. Budrowska publiczność jest wspaniała, żywo reaguje na to, co dzieje sie na scenie. Szczególnie miło nam jest, gdy cała sala rozbrzmiewa wspólnym śpiewem, jak  właśnie było podczas wieczoru 8 marca. A było śpiewnie, tanecznie i bardzo wesoło. Po miłych życzeniach dla wszystkich Pań scenę zaczarowali artyści (nauczyciele z rodzicami z gimnazjum w Wieckach), przedstawiając "Śpiącą królewnę". Intrygujacym tańcem zauroczyły publiczność Atomówki (w układzie Koty) oraz grupa starszych dziewcząt  w tańcu nowoczesnym - oba przygotowane przez V. Syndehę.Pan W. Trzeciakiewicz przedstawił  zabawną aranżację do znanej piosenki Golców - Lornetki, wcielając się w starszego pana podglądającego sąsiadki. Po zakończeniu swojej piosenki "starszy pan" - dżentelmen wręczył bukiet kwiatów z życzeniami jednej z pań siedzącej w I rzędzie. Energia i Budryski śpiewały nie tylko o kobietach.....                   Z poczuciem humoru pokazał się, jak zwykle błyskotliwy  Mariusz Pawlina, lider grupy z zespołem Budzewiaki. Publiczność śmiała się do łez, z trudem poznając go  w wystrzałowej, bardzo... krótkiej i zwiewnej  sukience. Z fantazją przedstawili sie uczniowie kl VI SP Budry, ukazując zabawne scenki z pełnego "szkolnej grozy" życia ucznia.

Wieczór uświetnił występ gokowskiego "Kabaretu Okazjonalnego", którego można  "podziwiać"  raz w roku - 8 marca. W tym roku p. Barbara Tomaszewska i p.Justyna Zielińska wystąpiły w skeczu "Siostry". Śmiechu i  braw nie było końca!

 

Zmieniony ( 13.03.2007. )
 

Rusza projekt "Na Tropie Naszych @tutów"

Gminny Ośrodek Kultury w Budrach  od stycznia realizuje  konkursow  projektu pt. NA TROPIE NASZYCH @TUTÓW który zdobył   grant z regionalnego programu "Równać Szanse 2006? Polskiej Fundacji Dzieci i MłodzieżyJego realizacja jest  możliwa dzięki finansowemu wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Podczas realizacji projektu, który potrwa do czerwca,  miejscowi  gimnazjaliści  wcielą się w rolę dziennikarzy i pod okiem profesjonalistów, będą  zbierać informacje od zwykłych i niezwykłych mieszkańców gminy, ich opinie i oceny. Młodzi dziennikarze będą informować o wydarzeniach oficjalnych i skromnych, przedstawią oferty urzędów. W ramach projektu utworzony będzie internetowy portal (na którym będą zamieszczane  będą  wywiady z ciekawymi ludźmi,  fotoreportaże i informacje).
Ciekawostką dla miejscowości pozbawionych internetu będzie objazdowa Lokalna Kronika Multimedialna, którą będzie można oglądnąć w wersji DVD w kilku miejscowościach.

Będzie to już kolejna przygoda z dziennikarstwem uczniów  budrowskiego  gimnazjum.