Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Poniedziałek
19 sierpnia 2019
Imieniny obchodzą
Bolesław, Emilia, Jan, Julian, Juliusz, Ludwik, Piotr, Sebald

To już 10 lat

Tak, to prawda, aż nie chce się w to uwierzyć, że zespół ABSOLWENT obchodził w sobotę 10-lecie swojego powstania. Mamy wrażenie, że wszystko rozpoczęło się wczoraj...

Gminny Ośrodek Kultury w Budrach oraz członkowie zespołu zorganizowali jubileusz. Zostali zaproszeni najznakomitsi goście, oraz zaprzyjaźnione zespoły: z Kruklanek ?SAPINIAKI?, z Przerośli ?PRZEROŚLAKI?, oraz  z Barcian ?BASIBABKI?. Nie zabrakło rzecz jasna zespołów ?gokowskich?: ?ALEBABEK? i ?BUDZEWIAKÓW?.

Kolejny raz  przyjechał do nas zespół z Przerośli, który podobnie jak ABSOLWENT koncertuje w całej Polsce(m.in. Warszawa, Suwałki), jak również i w Europie. Po reakcji naszej publiki można śmiało stwierdzić, że było bardzo dobrze. Oczekujemy kolejnego koncertu w Budrach.

Zespół ABSOLWENT powstał w 1997 r.,kiedy S.P. w Więckach obchodziła 50-lecie istnienia. Wtedy to ówczesny dyr. szkoły Piotr Lewko zaproponował absolwentom, aby wzieli udział w akademii. Występ podczas obchodów święta szkoły spodobał się publiczności i tak wszystko się zaczęło...Gdy zapadła decyzja o powstaniu zespołu wójt gminy Budry zaproponował, by opiekę nad zespołem objął GOK w Budrach. Dyrektor GOK-u, Aneta Stankiewicz zajęła się organizacją wyjazdów z koncertami. Zespół koncertował w Kętrzynie, Węgorzewie, Dobrym Mieście, Wydminach, a także w Kownie i Wilnie. W ciągu dziesięciu lat istnienia zespół dał ponad 100 koncertów. Obecnie ABSOLWENT liczy 17 osób. Skład chóru ?Absolwent?-jak to w życiu-z biegiem lat zmieniał się niejednokrotnie. Obecnie zespół stanowią:

Janina Kowalewska

Grażyna Kotowicz

Danuta Urynowicz

Kazimiera Baluta

Stefania Wójcik

Wiesława Herbatowicz

Walentyna Trąbczyńska

Dorota Broczek

Bernadeta Piaścik

Danuta Zubek

Halina Kotowicz

Janina Janicka

Krystyna Nadoba

Tadeusz Kowalewski

Józef Zaleski

Wiktor Trzeciakiewicz

Krzysztof Abako-akompaniament

Image

Zmieniony ( 07.09.2007.
 

Ale za to niedziela...

             W niedzielę na boisku w Budrach odbył się festyn ?Powitanie lata?. Każdy kto był w tym czasie w Budrach mógł znaleźć coś dla siebie. Przyjechały babki, a w zasadzie ?BASIBABKI? z Barcian, które zrobiły furorę, oraz ?BIG BAND? z Gołdapi, który zaprezentował nam tzw.kulturę wyższą...W ich wykonaniu mogliśmy usłyszeć standardy muzyki światowej. Gminny Ośrodek Kultury z Pozezdrza oddelegował do nas zespół, który był wykonawcą muzyki hip-hop. Zespół ten zaskoczył wszystkich słuchaczy własnymi utworami, które zaimponowały publiczności. Na koniec swoich występów ?ziomale? z Pozezdrza otrzymali gromkie brawa. ?COUNTRY LEC? wykonał kilka przebojów i zapowiedział swój kolejny przyjazd do Buder. Czekamy?jeszcze tego lata. Dziewczyny z zespołu ?ESPRITE? z Buder popisywały się wręcz kocią sprawnością w swoich tańcach, wszyscy trzymali kciuki, by nic się im nie stało. Po tych wszystkich atrakcjach na scenę wkroczył ABSOLWENT, który potwierdził wyśmienitą formę tuż przed swoim jubileuszem. ATOMÓWKI zauroczyły publikę tańcząc najpierw taniec ?Koty?  a następnie ?Mambo?. W drugim tańcu na pierwszy plan wysunął się Maciek Szukiel, od zgromadzonych gości można było usłyszeć: ?On jeat świetny!?. Po występach artystycznych przyszła pora na zabawę do rana z Krzysztofem Abako, który wie co zrobić, by wszystkim się podobało.

Pogoda nam dopisała, a publiczność? Oczywiście też, ale jak zawsze dziękujemy wszystkim i prosimy o więcej?

Image

 

Zmieniony ( 24.07.2007. )
 

Zapraszamy na...

WAKACYJNY FESTYN
"POWITANIE LATA"


Festyn odbędzie się 15-ego lipca na boisku w Budrach. Usłyszymy wielkie przeboje w wykonaniu 14-osobowej orkiestry BIG BAND z Gołdapi. Odwiedzą nas także zespoły z Barcian (BASIBABKI), Giżycka (COUNTRY LEC), oraz Pozezdrza. Nie zabraknie oczywiście zespołów z Buder (ENERGIA,ATOMÓWKI i inne). Imprezie będą towarzyszyły stoiska z zabawkami i upominkami dla dzieci, a dla dorosłych ogródek piwny. Po występach artystycznych zabawa pod gwiazdami z Krzysztofem Abako.

Serdecznie zapraszamy!!!

Zmieniony ( 12.07.2007. )