Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Niedziela
19 maja 2019
Imieniny obchodzą
Augustyn, Celestyn, Iwo, Mikołaj, Pękosław, Piotr, Potencjana

Nasza młodzież z Budzewa wygrała grant!!!

15 stycznia Komisja dokonała analizy i oceny 23 wniosków złożonych do konkursu dotacyjnego ?Pracownia Umiejętności 2007?. Komisja zapoznała się z poszczególnymi wnioskami i oceniała je wg kryteriów zawartych w regulaminie konkursu i karcie oceny projektu.
Komisja po szczegółowym zapoznaniu się z wnioskami dokonała wyboru 20 wniosków, które zostaną dofinansowane łączną kwotą 30000 zł.

Dotacje przyznano na następujące projekty: "Z muzyką w świat", grupa nieformalna Czterech wspaniałych, ?Świat na tak?, grupa nieformalna Budzewiaki, ?Bez barier ? wszyscy razem?, grupa nieformalna Grupa integracyjna, ?I wioski tez uczą się break dance?a?, grupa nieformalna Żelazna 5-tka, ?Sznurki ciąg dalszy?, grupa nieformalna Młodzi zdolni, ?Komputerowy zawrót głowy?, grupa nieformalna Wirtu@lni, ?Zaczarowana scena?, grupa nieformalna Dziewczyny z pasją, ?Piłeczka w górę?, grupa nieformalna Teraz My, ?Kręcimy bo nas kręci?, grupa nieformalna O OKej, czyli Operatywni Operatorzy Kamer!, ?Młodzieżowo-Beznałogowo? czyli ETOHolandia i Dymolandia to nie dla nas? grupa nieformalna Młodzieżowo-Beznałogowo, ?Strzała Północy, czyli ciuchcią do Gołdapi?, grupa nieformalna Młodzi Obywatele Działają (MOD), ?Wędrówka z piosenką?, grupa nieformalna Drużyna Starszoharcerska ?Burza Mózgów?, ?Żeglarska przygoda?, grupa nieformalna Wodna Drużyna Wędrownicza ?Szkwał?, ?Na tropie zielonego listka?, grupa nieformalna Drużyna Starszoharcerska ?Szare Szeregi?, ?Człowiek z wyobraźnią żyje ciekawiej?, grupa nieformalna Młodzież z wyobraźnią, ?Malowanie, rysowanie, wystawianie-przyjemne z pożytecznym czasu spędzanie?, grupa nieformalna Wiewióry, ?Wejdź śmiało ze mną na scenę! - wprowadzenie młodszych kolegów w tajniki sztuki teatralnej?, grupa nieformalna Pozytywni, ?Poznaj swój kraj?, grupa nieformalna Klasa I liceum profilowanego o profilu ekonomiczno-administracyjnym, ?Młodzi ludzie w wielkim świecie?, grupa nieformalna Ekonomiści z małym stażem, ?Warsztaty Le-parkour & Trickz?, grupa nieformalna RDM.

Konkurs organizowany jest we współpracy i przy wsparciu finansowym Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o., Gołdapskiego Funduszu Lokalnego, Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej.

Wkrótce podamy szczegółowe informacje dotyczące działań Budzewiaków!!!!

  
Zmieniony ( 08.02.2007. )
 

Przegląd Kolęd i Pastrałek

W minioną niedzielę odbył się piąty już Międzygminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Mimo utrudnionych warunków pogodowych publiczność i wykonawcy dopisali jak co roku. W przeglądzie wzięło udział 16 zespołów z trzech powiatów: gołdapskiego, węgorzewskiego i kętrzyńskiego. Chociaż przegląd miał charakter konkursowy, atmosfera była bardzo świąteczna i niepowtarzalna.

Wielką niespodzianką podczas wieczoru kolęd był koncert wieloletniego kompozytora  i autora tekstów Janusza Bigdy z Mikołajek, któremu towarzyszył Jakub Wangin z Węgorzewa oraz występ kilkuletniej Wiktorii Zielińskiej z Buder z tańcem arabskim (odrobina gorących rytmów w środku zimy!!!) Sporo emocji wśród publiczności wywołał konkurs dotyczący znajomości szczegółów powstania kolędy Cicha noc - nagrodą za poprawną odpowiedź był 2-płytowy album kolęd i pastorałek zespołu GOLEC Orkiestra (ufundowany przez  p. J. Zieleniewską),  Płyta trafiła do pani  Zofii Herbatowicz z Buder.

Po ogłoszeniu werdyktu przez Jury (małżeństwo muzyków-artystów: Urszulę i Bogdana Grodzickich oraz Joannę Zieleniewską)  występujące zespoły oraz  widownia zamieniła się w jedną, wielką śpiewającą rodzinę i cała sala rozbrzmiała piękną, międzynarodową kolędą ?Cicha noc?.

A oto laureaci konkursu:

 W KATEGORII CHÓRÓW:

1. MODERATO  z Węgorzewa   (Kolęda hultajska gwałtu gwałtu pastuszkowie, Wśród nocnej ciszy)

2 ABSOLWENT z Buder ( Terz śpij , Dobryj weczir)

3 SROKOWIACY ze Srokowa (Zapłonęła gwiazda, Mędrcy świata)

 

W KATEGORII ZESPOŁY - DOROŚLI

1.ALEBABKI z Buder (Raduj się ziemio, Znów Cię spotkam na pasterce)

2 BASIBABKI z Barcian ( Anioły, Tyle słońca)

3 UCZESTNICY Warsztatów Terapii Zajęciowej w Olszewie Węg. (To już pora na wigilię, Świetlista kolęda)

 

W KATEGORII ZESPOŁY  MŁODZIEŻOWE 

1.STARS z Barcian (Cieszmy się, Śliczna gwiazda)

2 ENERGIA z Buder (Trzy życzenia, Niech się stanie pokój)

3. ALBINKI z Barcian (Kolędowa nocka, Kolędujmy Jezusowi)

 

W KATEGORII ZESPOŁY DZIECIĘCE

1. ANIOŁKI Z Barcian (Pada śnieg, Święta święta)

2. ISKIERKI z Bań Maz. ( Do szopy hej pasterze, Jam jest dudka)

3.BUDRYSKI z Budrer (Spojrzały aniołki, Kolędnicy wędrownicy)

Image

Zmieniony ( 05.02.2007. )
 

GOK Budry w Srokowie

Pomimo zimy , która wreszcie do nas dotarła, nie zniechęciliśmy się do  wyjazdu na IX Przegląd Kolęd i Pastorałek w SrokowieNiewinny. Zarówno nasze dzieci jak i dorośli stanęli w kolejce po nagrody i dyplomy. UśmiechNajmłodsza grupa "BUDRYSKI" zaśpiewała kolędy "Kolędnicy, wędrownicy " i "Spojrzały aniołki " i zajęła III miejsce. Również III miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęły dziewczęta z gimnazjum "ENERGIA". Zaśpiewały "Trzy życzenia" oraz Niech się stanie pokój. W kategorii starszych zespołów  ABSOLWENT wyśpiewał sobie "srebro" zajmując, polską i ukraińską kolędą, drugie miejsce.

Image

Zmieniony ( 01.02.2007. )