Majówka w Gminnym Ośrodku Kultury w Budrach

Jak co roku w naszej gminie w czsie długiego majowego weekendu miejscowy GOK zorganizował mieszkańcom majówkę.Odnieślibyśmy pełny sukces,ale niestety w kwesti organizacyjnej pomineliśmy zamówienie na pogodę...

W tym roku GOK zaprezentował swoją działalność artystyczną,ale nie byliśmy sami,gdyż odwiedził nas zaprzyjaźniony GOKiP z Bań Mazurskich.Dziękujemy!!!Największe brawa zebrała najmłodsza uczestniczka pokazów("taniec arabski") Wiktoria Zielińska.Dość powszechnie uznawana jest za budrowską,a nawet gminną perełkę.Jednak oprócz talentu potrzebna jest ciężka praca,należy zadbać,by Wiktoria ciągle miała pasję..."Budryski" to kolejne dzieci,które zebrały gromkie brawa po swoim wustępie.Dziewczęta z "Energii",które zaśpiewały cztery piosenki(podczas których publiczność rwała się do tańca) obawiały się o swoje struny głosowe,gdyż na jutro jechały do Bań Mazurskich.Szczęśliwie jednak wszystko dobrze się skończyło.Po raz kolejny zaprezentował się swojej publiczności zespół "Absolwent",który nie długo obchodzi swój jubileusz istnienia.Specjalnie na "gokowską"majówkę powstał duet akordeonowy,dwóch miejscowych muzyków,Krzysztof Abako i Mikołaj Czura.Występy były przeplatane atrakcyjnymi konkursami,grami i zabawami dla dzeci,oraz pokazami tańca współczesnego przez zespoły działające przy GOK w Budrach.

Od godziny 20:00 bawiliśmy się na zabawie,na której pogrywał...Krzysztof Abako.

 

Świetlica w Budzewie-zajęcia z wikliną

W budzewskiej świetlicy od pewnego czasu przeprowadzone są zajęcia wikliniarskie, które w ramach projektu "Świat na tak" -miejscowa młodzież i dorośłi odbyli pod okiem Ewy Roch z Węgorzewskiego Centrum Kultury i Promocj, oraz miejscowego twórcy ludowego Włodzimierza Nazarowicza."Budzewiaki", autorzy i realizatorzy projektu wypowiadają się w samych superlatywach o swojej instruktorce. Pani Ewa jest "pełna cierpliwości i wyrozumiałości, no i potrafiącą zarazić nas zapałem do wyplatania". Póki co  najlepiej wyplatanie idzie 10-letniej Wioletce. 
 Zajęcia wikliniarskie to seria nieodpłatnych spotkań,w których udział może wziąć każdy chętny.Zapraszamy na warsztaty, to mile spędzony czas,a także zdobyte nowe,ciekawe doświadczenie.                      
Młodzież działa w ramach programu ?Pracownia Umiejętności?. Program ten prowadzony jest przez Polską Telefonię Cyfrową Sp. z o.o., operatora sieci Era i Heyah, Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i lokalne organizacje pozarządowe. Jego głównym elementem są konkursy grantowe dla młodzieży organizowane na poziomie lokalnym. ?Pracownia Umiejętności? pomaga młodzieży w realizacji ich pomysłów, uczy, jak przemienić je w skuteczne działania.Grupy młodzieżowe namawiane są do pisania projektów i startowania w konkursach grantowych, w których mogą uzyskać pieniądze na swoje przedsięwzięcia
.

Image

Zmieniony ( 23.05.2007. )
 

Poezja miłosna w GOK-u w Budrach

    W piątek,30 marca,Gminna Biblioteka Publiczna w Budrach zorganizowała,wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury,coroczny powiatowy konkurs recytacji poezji miłosnej.Poziom był wysoki,a jury miało trudności z wyłonieniem zwycięzcy.Po burzliwych konsultacjach przyznano:I nagrodę Paulinie Poszejko z gimnazjum w Węgorzewie,II nagrodę Paulinie Giczewskiej,także z "Helwinga",a III nagrodę Marlenie Kondrat z gimnazjum w Więckach.Wyróżnienie przypadło Sławomirze Hojsan z gimnazjum w Więckach.

Zmieniony ( 23.05.2007. )