Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Poniedziałek
22 kwietnia 2019
Imieniny obchodzą
Heliodor, Kajus, Leonia, Leonid, Łukasz, Soter, Strzeżymir, Teodor

Biegun zimna - aktywny biwak zimowych ludzi i zwierząt

18.01.2013.
16 lutego o godz.18-tej mlodziez będzie występowac dla miłośników śniegu i mrozu podczas pierwszej imprezy BIEGUN ZIMNA w Łękuku k. Gizycka

Image
Image
Szczegóły imprezy w linku... http://www.gokbudry.xip.pl/images/stories/GOK/biegunzimna.doc
 

XI Wieczór Walentynkowy 2012

Głównym gościem a zarazem pierwszoplanowym bohaterem niedzielnego wieczoru walentynkowego w Budrach była "miłość", która przejawiała się w różnych formach artystycznych: piosenkach (tych dawnych, sprzed lat oraz współczesnych przebojach - wyśpiewanych od serca przez mieszkańców naszej gminy), w wierszach, humoreskach oraz kabaretowej inscenizaji bajki "Czerwony kapturek".  Muzyczny wieczór okraszony pięknym słowem o miłósci upłynął w iście walentynkowej atmosferze, przy współnym śpiewie i radosnych oklaskach publicznosci. Serca wdzięcznej publiczności podbili w tym roku soliści Janusz Janoszek przypominając dawne szlagiery: "Cichą wodę" i "Kataryniarza" oraz Jolanta Mruk w znakomitej interpreatacji piosenki Maanamu "Cykady na cykladach". W wieczorze piosenki miłosnej wystąpili: Angelika i Wiktoria Cybruk, Danuta Zubek, trio: Marysia Hubacz, Magda Wowak i Paula Trela - z gitarowym akompaniamentem, Wiktor Trzeciakiewicz, Benadeta piascik, Iwona Urbanowicz, Małgorzata Bohun, a także zespół Absolwent, Alebabki, Marionetki z Ołownika oraz instrumentalny duet: Czesław Jedynasty i Włodziemierz Nazarowicz, który przekazał wszystkim zakochanym życzenia w autorskim wierszu "Walentynka". Całość imrezy, z poczuciem humoru, poprowadziła Dyrektor GOK Aneta Stankiewicz. 
Wszystkich, kórzy chcieliby zaprezentować się na scenie w przyszłym roku zapraszamy do wsześniejszych konsultacji- już od dziś ZdziwieniePuszcza oczko!

 

Dzień Babci i Dziadka 2012

Słodkie występy dzieci, pełne ciepła piosenki w wykonaniu dzieciaków i Angeliki Cybruk oraz bajka z udziałem dzieci i młodzieży ? to najważniejsze cechy pełnego serdeczności spotkania, jakie z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyło się w sobotę 21 stycznia w naszym Ośrodku Kultury. Zaproszone zostały babcie i dziadkowie, nie tylko dzieci występujących, w specjalnie na tę okazję przygotowanym programie. Na początku spotkania życzenia z okazji Dnia Babci złożyła Pani Aneta Stankiewicz ? Dyrektor GOK, która powitała również babcie z Klubu Seniora ?Barwy Jesieni?.
W kilku zdaniach skierowanych do przybyłych na spotkanie babć i dziadków oraz do wszystkich seniorów, Pani Dyrektor wyraziła wdzięczność za serce i troskę, jaką zawsze dla wnucząt okazują babcie i dziadkowie. Życzyła wielu sił i zdrowia oraz rodzinnej miłości. Pierwszym punktem części artystycznej była bajka ?Czerwony Kapturek szuka księcia?, której reżyserowania podjęła się Iwona Urbanowicz. Młodzież oraz dzieci czuły się na scenie jak przysłowiowe ?ryby w wodzie?. W malowniczej scenerii i przy odpowiedniej muzyce, bajka z delikatną nutką komedii rozbawiła publiczność do łez. Pełne czułości recytacje, piosenki i radosne pląsy sprawiały wielką radość i przyjmowane były rzęsistymi oklaskami. Nie mniej wzruszające były piosenki wykonane przez najmłodszych artystów: Madzię Myka, Gabrysię Michacewicz, Olę i Sandrę Ostrowskie, Igora i Michała Rapita, Sylwię Ziemiacką, Wiktorię Markowską, nad występem których czuwała Iwona Urbanowicz. W podziękowaniu za dziecięce życzenia, babcie z Klubu Seniora zaśpiewały kilka humorystycznych piosenek i poczęstowały milusińskich faworkami. Na zakończenie życzenia w postaci pięknych recytacji wierszy L.J. Kerna i K.I. Gałczyńskiego wypowiadał Jerzy Janoszek.

Wszystkim babciom i dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności.