Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Niedziela
20 października 2019
Imieniny obchodzą
Budzisława, Irena, Jan Kanty, Kleopatra, Wendelin, Witalis

Zdobyliśmy grant na działania dziennikarskie

 Gminny Ośrodek Kultury  w Budrach zdobył grant w tegorocznej edycji "Równać Szanse 2006 - Regionalny Konkurs Grantowy".   30 listopada ogłoszone zostały  wyniki na stronie programu. Do fundacji  dotacyjnej  wpłynęło  1027 wniosków. Pięć Komisji Ekspertów, zorganizowanych w pięciu miastach Polski (Lublin, Kłodzko, Bałtów, Olsztyn, Słupsk) zdecydowało o przyznaniu 133 dotacji na łączną kwotę 814 600 zł - w tym gronie szczęśliwców znalazł się nasz projekt "Na Tropie Naszych @tutów"!!!  dotyczący działań dziennikarskich dla naszych miejscowych gimnazjalistów.

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE

W  niedzielę  17 grudnia z inicjatywy miejscowego proboszcza ks. Józefa Adamczyka zespół Caritas w Budrach zorganizował Spotkanie Opłatkowe dla samotnych. Było dużo ciepłych życzeń, uśmiechów i radości. Przy wigilijnych potrawach oraz wspólnym śpiewaniu kolęd miło upłynął wieczór. Imprezę oprawił artystycznie Gminny Ośrodek Kultury w Budrach.  Z kolędami wystąpił zespół Absolwent, na scenie zaprezentowały się też rozta?czone i roześmiane   Atomówki w mikołajkowych czapeczkach (przygotowane przez Wolodymyra Syndehę) i debiutujący zespół  dziecięcy (przygotowany przez Jerzego Dorosza) z  wesołymi pastorałkami. Cześ? artystyczną zakończyły jasełka  wykonane  przez  zespół młodzieżowy Budzewiaki (przygotowane  przez lidera tej grupy - Mariusza Pawlinę z Budzewa).  Wigilijna kolacja  rozpoczęła się życzeniami wszelkiej pomyślności, wewnętrznego pokoju i wzajemnej życzliwości, złożonymi przez ks. Proboszcza, Wójta Gminy Józefa Markiewicza i Przewodniczącego Rady Gminy Jana Królika.

Image

 

Jesienne Spotkania

O cudownym występie trudno nie mówić - uczestnicy spotkań byli oczarowani występem zespołu, pełnego humoru, dowcipu, a także melancholii i ciepła.
W pełni potwierdziła się opinia, że jest to jeden z najbardziej urzekających  kabaretów muzycznych - zarówno przez dowcipne teksty, jak też interpretację piosenek w wykonaniu Stefana Brzozowskiego, Ewy Cichockiej i Krystyny Świąteckiej. Zespołowi dodawał uroku znakomity  gitarzysta Andrzej "Paco de" Czamara, (nie bez powodu noszący przydomek, nawiązujący do światowej sławy wirtuoza gitary klasycznej Paco de Lucii) oraz towarzyszący zespołowi gitarzysta basowy Andrzej Dondalski. Najbardziej sympatycznymi momentami koncertu były wspólne wykonania przebojów  zespołu z publicznością!!! 

Podczas I części Jesiennych Spotkań wystąpili młodzi artyści, którzy przekazywali treść poetyckich tekstów  przy dźwiękach nastrojowych gitar, a do nich należeli
Benek Węgrecki z Ołownika, Paweł Bożeński ze Świętajna (z aranżacjami piosenek z repertuaru Piotra Bukartyka), Piotr Gajdasz z Popiół z własnymi aranżacjami muzycznymi do poezji autorów ukraińskich, Joananna Kaniewska i jej brat Piotr, zespół TIP - TOP i Midway oraz Kasia Załuska z Bań Mazurskich oraz Tom Price z Anglii, który przebywa w Węgorzewie jako wolontariusz w MKL.  Z tanecznymi etiudami wystąpiła solistka z węgorzewskiego Studia Trans Monika Sieck, przygotowana przez p. Julitę Oterską.
Dziękujemy gorąco wszystkim, którzy wspomogli finansowo organizację naszych "jesiennych spotkań": Związek Gmin Warmińsko - Mazurskich , Sklep papierniczy w Węgorzewie - Halina Choma, Bank Spółdzielczy  w Węgorzewie, sklep abc w Budrach.

Image