Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Środa
22 stycznia 2020
Imieniny obchodzą
Anastazy, Dobromysł, Gaudencjusz, Gaudenty, Marta, Wincenty

DZIEŃ KOBIET

" Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów" - to myśl przewodnia  wieczoru poświeconego płci pięknej w Budrach. Sala widowiskowa wypełniła sie po brzegi. Budrowska publiczność jest wspaniała, żywo reaguje na to, co dzieje sie na scenie. Szczególnie miło nam jest, gdy cała sala rozbrzmiewa wspólnym śpiewem, jak  właśnie było podczas wieczoru 8 marca. A było śpiewnie, tanecznie i bardzo wesoło. Po miłych życzeniach dla wszystkich Pań scenę zaczarowali artyści (nauczyciele z rodzicami z gimnazjum w Wieckach), przedstawiając "Śpiącą królewnę". Intrygujacym tańcem zauroczyły publiczność Atomówki (w układzie Koty) oraz grupa starszych dziewcząt  w tańcu nowoczesnym - oba przygotowane przez V. Syndehę.Pan W. Trzeciakiewicz przedstawił  zabawną aranżację do znanej piosenki Golców - Lornetki, wcielając się w starszego pana podglądającego sąsiadki. Po zakończeniu swojej piosenki "starszy pan" - dżentelmen wręczył bukiet kwiatów z życzeniami jednej z pań siedzącej w I rzędzie. Energia i Budryski śpiewały nie tylko o kobietach.....                   Z poczuciem humoru pokazał się, jak zwykle błyskotliwy  Mariusz Pawlina, lider grupy z zespołem Budzewiaki. Publiczność śmiała się do łez, z trudem poznając go  w wystrzałowej, bardzo... krótkiej i zwiewnej  sukience. Z fantazją przedstawili sie uczniowie kl VI SP Budry, ukazując zabawne scenki z pełnego "szkolnej grozy" życia ucznia.

Wieczór uświetnił występ gokowskiego "Kabaretu Okazjonalnego", którego można  "podziwiać"  raz w roku - 8 marca. W tym roku p. Barbara Tomaszewska i p.Justyna Zielińska wystąpiły w skeczu "Siostry". Śmiechu i  braw nie było końca!

 

Zmieniony ( 13.03.2007. )
 

Rusza projekt "Na Tropie Naszych @tutów"

Gminny Ośrodek Kultury w Budrach  od stycznia realizuje  konkursow  projektu pt. NA TROPIE NASZYCH @TUTÓW który zdobył   grant z regionalnego programu "Równać Szanse 2006? Polskiej Fundacji Dzieci i MłodzieżyJego realizacja jest  możliwa dzięki finansowemu wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Podczas realizacji projektu, który potrwa do czerwca,  miejscowi  gimnazjaliści  wcielą się w rolę dziennikarzy i pod okiem profesjonalistów, będą  zbierać informacje od zwykłych i niezwykłych mieszkańców gminy, ich opinie i oceny. Młodzi dziennikarze będą informować o wydarzeniach oficjalnych i skromnych, przedstawią oferty urzędów. W ramach projektu utworzony będzie internetowy portal (na którym będą zamieszczane  będą  wywiady z ciekawymi ludźmi,  fotoreportaże i informacje).
Ciekawostką dla miejscowości pozbawionych internetu będzie objazdowa Lokalna Kronika Multimedialna, którą będzie można oglądnąć w wersji DVD w kilku miejscowościach.

Będzie to już kolejna przygoda z dziennikarstwem uczniów  budrowskiego  gimnazjum.

 

TŁUSTY CZWARTEK

Jak co roku  Parafialny Zespół Caritas zorganizował " tłusty wieczorek " w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach. Po raz pierwszy w organizacji pomógł, działający od ubiegłego roku, Klub Seniora. Nie zabrakło dobrego humoru i smakołyków ( pączków, faworków, ciast i owoców ). Część rozrywkową zapewniły występy  grupy teatralnej z Więcek w spektaklu ?Śpiąca królewna?,  zespołu ? Absolwent ? i duetu wokalno-muzycznego ( Dorota i Boguś Maczuga ).

Image

 

 

 

Zmieniony ( 23.02.2007. )