Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Czwartek
16 lipca 2020
Imieniny obchodzą
Andrzej, Benedykt, Dzierżysław, Dziersław, Eustachy, Eustachiusz, Faust, Maria Magdalena, Marika, Ostap, Ruta, Stefan

XI Wieczór Walentynkowy 2012

Głównym gościem a zarazem pierwszoplanowym bohaterem niedzielnego wieczoru walentynkowego w Budrach była "miłość", która przejawiała się w różnych formach artystycznych: piosenkach (tych dawnych, sprzed lat oraz współczesnych przebojach - wyśpiewanych od serca przez mieszkańców naszej gminy), w wierszach, humoreskach oraz kabaretowej inscenizaji bajki "Czerwony kapturek".  Muzyczny wieczór okraszony pięknym słowem o miłósci upłynął w iście walentynkowej atmosferze, przy współnym śpiewie i radosnych oklaskach publicznosci. Serca wdzięcznej publiczności podbili w tym roku soliści Janusz Janoszek przypominając dawne szlagiery: "Cichą wodę" i "Kataryniarza" oraz Jolanta Mruk w znakomitej interpreatacji piosenki Maanamu "Cykady na cykladach". W wieczorze piosenki miłosnej wystąpili: Angelika i Wiktoria Cybruk, Danuta Zubek, trio: Marysia Hubacz, Magda Wowak i Paula Trela - z gitarowym akompaniamentem, Wiktor Trzeciakiewicz, Benadeta piascik, Iwona Urbanowicz, Małgorzata Bohun, a także zespół Absolwent, Alebabki, Marionetki z Ołownika oraz instrumentalny duet: Czesław Jedynasty i Włodziemierz Nazarowicz, który przekazał wszystkim zakochanym życzenia w autorskim wierszu "Walentynka". Całość imrezy, z poczuciem humoru, poprowadziła Dyrektor GOK Aneta Stankiewicz. 
Wszystkich, kórzy chcieliby zaprezentować się na scenie w przyszłym roku zapraszamy do wsześniejszych konsultacji- już od dziś ZdziwieniePuszcza oczko!

 

Dzień Babci i Dziadka 2012

Słodkie występy dzieci, pełne ciepła piosenki w wykonaniu dzieciaków i Angeliki Cybruk oraz bajka z udziałem dzieci i młodzieży ? to najważniejsze cechy pełnego serdeczności spotkania, jakie z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyło się w sobotę 21 stycznia w naszym Ośrodku Kultury. Zaproszone zostały babcie i dziadkowie, nie tylko dzieci występujących, w specjalnie na tę okazję przygotowanym programie. Na początku spotkania życzenia z okazji Dnia Babci złożyła Pani Aneta Stankiewicz ? Dyrektor GOK, która powitała również babcie z Klubu Seniora ?Barwy Jesieni?.
W kilku zdaniach skierowanych do przybyłych na spotkanie babć i dziadków oraz do wszystkich seniorów, Pani Dyrektor wyraziła wdzięczność za serce i troskę, jaką zawsze dla wnucząt okazują babcie i dziadkowie. Życzyła wielu sił i zdrowia oraz rodzinnej miłości. Pierwszym punktem części artystycznej była bajka ?Czerwony Kapturek szuka księcia?, której reżyserowania podjęła się Iwona Urbanowicz. Młodzież oraz dzieci czuły się na scenie jak przysłowiowe ?ryby w wodzie?. W malowniczej scenerii i przy odpowiedniej muzyce, bajka z delikatną nutką komedii rozbawiła publiczność do łez. Pełne czułości recytacje, piosenki i radosne pląsy sprawiały wielką radość i przyjmowane były rzęsistymi oklaskami. Nie mniej wzruszające były piosenki wykonane przez najmłodszych artystów: Madzię Myka, Gabrysię Michacewicz, Olę i Sandrę Ostrowskie, Igora i Michała Rapita, Sylwię Ziemiacką, Wiktorię Markowską, nad występem których czuwała Iwona Urbanowicz. W podziękowaniu za dziecięce życzenia, babcie z Klubu Seniora zaśpiewały kilka humorystycznych piosenek i poczęstowały milusińskich faworkami. Na zakończenie życzenia w postaci pięknych recytacji wierszy L.J. Kerna i K.I. Gałczyńskiego wypowiadał Jerzy Janoszek.

Wszystkim babciom i dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności.

 

Spotkanie opłatkowe 2011

Okres zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia jest czasem, w którym nie tylko chętniej okazujemy sobie życzliwość, ale także czasem, w którym bardziej angażujemy się w rzeczy, których nie podejmujemy, na co dzień.
W sobotę 17 grudnia 2011r. wspólnie z Klubem Seniora zorganizowaliśmy Spotkania Opłatkowe.
W przygotowanie "Jasełek" pani Iwonka zaangażowała dzieci ze Szkoły Podstawowej w Budrach i Sobiechach. W Gminnym Ośrodku Kultury w Budrach pojawiła się Święta Rodzina, Trzej Królowie, Aniołowie i dzieci idące do stajenki betlejemskiej. Przy cicho dochodzących dźwiękach kolędy ?Cicha noc? zaczęło się nasze przedstawienie. Przepiękne dekoracje, nastrojowe światło, dźwięki kolędy, odpowiednio dobrane stroje wprowadziły wszystkich w niesamowity nastrój oczekiwania i zadumy. Młodzi aktorzy spisali się znakomicie a kilkutygodniowy okres przygotowań i prób został nagrodzony gromkimi, i myślę zasłużonymi oklaskami. Po dziecięcych jasełkach wystąpiły panie z Klubu Seniora. Przy śpiewie kolęd w bardzo rodzinnej, radosnej atmosferze uczciliśmy Nowonarodzone Dzieciątko Jezus.
Ksiądz Jarosław Baluta po odczytaniu Słowa Bożego życzył wszystkim rodzinnych świąt. Zebrani goście podzielili się opłatkiem, by chwilę później skosztować starannie przygotowanych przez Klub Seniora ?Barwy Jesieni? pierogów, kutii i upieczonych ciast.