Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Niedziela
9 sierpnia 2020
Imieniny obchodzą
Jan, Klarysa, Miłorad, Roland, Roman, Romuald

Festyn w Budzewie

27 lipca odbył się w Budzewie festyn rodzinny " Moja rodzina- nasza wieś" zorganizowany przez GOK w Budrach oraz społeczność Budzewa w ramach Proakcesyjnego Programu Wspierania Obszarów Wiejskich.

Festyn rozpoczął się przedstawieniem zarysu historycznego wsi Budzewo przez jedną z mieszkanek. To prawdziwie rodzinne, niedzielne popołudnie było wypełnione występami rodzimych i zaproszonych zespołów, konkursami plastycznymi, muzycznymi i rekreacyjnymi. Licznie zgromadzona widownia brała udział w konkursie biegu za nogą, przeciąganiu liny, plastycznym. Uzdolnieni mieszkańcy mieli możliwość zaprezentowania się na scenie - "mikrofon dla wszystkich" . Główną atrakcją festynu był konkurs kulinarny pt. "Kapusta na 101 sposobów". Miejscowe gospodynie zaprezentowały przygotowaną przez siebie potrawę, a było ich aż... 11 (każda inna o wyszukanym, wyśmienitym smaku) !

Autorki kulinarnych arcydzieł zostały nagrodzone cennymi nagrodami.
Jury postanowiło przyznać następujące miejsca:

 

I - Maria Kupibida

II - Iwona Urbanowicz, Krystyna Wojtczuk - ex aequo

III - Krystyna Zakaszewska, Bożena Nazarowicz - ex aequo

wyróżnienie: Leokadia Dojnikowska, Danuta Ziemniacka

Oprócz rodzimych zespołów: Budzewianek - I. Urbanowicz, R.Wysocka, K. Wojtczuk i Absolwenta na plenerowej scenie wystąpił zespół Basibabki z Barcian, który urzekał widownię pięknym wokalem i wdziękiem. Widownia rozbrzmiewała oklaskami prosząc o bisy. Po występach i wszystkich przygotowanych przez organizatorów atrakcjach nie mogło zabraknąć zabawy " pod gwiazdami", podczas której grał Krzysztof Abako. Impreza pozostawiła miłe wspomnienie w sercach wszystkich uczestników.