Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Czwartek
14 listopada 2019
Imieniny obchodzą
Agata, Aga, Damian, Elżbieta, Emil, Emiliusz, Jozafat, Józef, Judyta, Kosma, Laurenty, Lewin, Serafin, Ścibor, Ścibora, Wszerad

Udział młodych wykonawców w konferencji

?Nasze dzieciaki? brały udział w ekologicznej konferencji, której głównym organizatorem było Stowarzyszenie Węgorapa- Gołdapa, działające przy Szkole Podstawowej w Budrach. 30 kwietnia br. w sali widowiskowej GOK w Budrach odbyło się kolejne, XII Seminarium Ekologiczne pod nazwą ? Przyjazna zagroda?. Współorganizatorami seminarium byli: Urząd Gminy w Budrach, Starostwo Powiatowe w Węgorzewie oraz  Nadleśniwo Czerwony Dwór. Finansowego wsparcia imprezy udzielił również  Zakład Usług Komunalnych w Węgorzewie.

W programie znalazły się prelekcje ekspertów z dziedziny ekologii, referaty uczniów szkoły podstawowej oraz wyjazd w teren do gospodarstw z gminy Budry i Nadleśnictwa Czerwony Dwór. Dzieci i młodzież z naszego GOK-u  też miały możliwość zaprezentowania swoich działań.  ?Młodzi naukowcy? podczas seminarium przedstawili prezentację multimedialną z kilkumiesięcznej działalności Klubu Młodego Przyrodnika, który jest prowadzony w ramach uzyskanych funduszy z PPWOW. W części artystycznej na scenie pokazał się kabarecik ?Kochane Bachorki? z piosenkami  oraz zespół taneczny Forget.

O prestiżu  konferencji świadczy udział wielu  przedstawicieli samorządów oraz instytucji woj. warm. -maz. i podlaskiego, a także zagranicznych delegacji z  Ozierska i Czerniachowska, a także obecność  prof. Andrzeja Strumiłło oraz prof. Grzegorza Russaka. Seminarium zakończyło się uzgodnieniami dotyczącymi możliwości współpracy Powiatu Węgorzewskiego  z Obwodem Kaliningradzkim m. in. w dziedzinie ekologii i kultury.  Za aktywne uczestnictwo zarówno w części organizacyjnej jak i merytorycznej seminarium młodzi uczniowie ze szkoły w Budrach  w nagrodę wyjadą  2 czerwca na wycieczkę edukacyjną  do Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

Image