Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Piątek
15 listopada 2019
Imieniny obchodzą
Albert, Alberta, Albertyna, Artur, Artus, Idalia, Leopold, Leopoldyna, Przybygniew, Roger

XII Jesienne Spotkania Słowem Malowane- zapowiedź

Zapraszamy na Recital zespołu VOCCATA.
Zespołu muzycznego, poezji śpiewanej, piosenki  aktorskiej i wartościowej podczas XII  ?Jesiennych Spotkań  Słowem Malowanych?
20 listopada 2011 r. (niedziela), 
godz. 18.00, sala widowiskowa - wstęp wolny!


Artyści zespołu VOCCATA to połączenie różnych osobowości, wrażliwości i pomysłów na poezję. Oprócz licznych koncertów zagranych w całej Polsce, zespół zdobył 1 miejsce na XXIX Bytomskiej Scenie Recytatora, wyróżnienia na Festiwalu Piosenki Artystów Wrażliwych w Chorzowie oraz Ogólnopolskich Spotkaniach Recytatorów i Śpiewających Poezję  w Oświęcimiu. 
VOCCATA - to wokalna improwizacja. Improwizacja  wynikająca  z emocji i uczuć. Koncerty Zespołu VOCCATA to próba zinterpretowania tekstów poetyckich i przełożenia ich w nowych aranżacjach na współczesne realia. Próba, której efekty często są dowodem na ponadczasowość i wartościowość materiału muzycznego. VOCCATA z jednej strony udowadnia, że treści płynące z najstarszej poezji są nadal aktualne, przez co warte do przypomnienia na scenie, z drugiej zaś burzy stereotyp poezji śpiewanej jako czegoś ponurego, trudnego, niedostępnego i pesymistycznego.


Image