Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Niedziela
20 października 2019
Imieniny obchodzą
Budzisława, Irena, Jan Kanty, Kleopatra, Wendelin, Witalis

Galeria otwarta!!! Za nami pierwsza wystawa

Wczoraj był przełomowy dzień dla naszego GOK-u, ponieważ odbyła się tu wystawa Malarstwa Edwina Felicjana Łukaszewicza "Pokój Miłość Harmonia". Gośćmi specjalnymi wieczoru była Prezes Fundacji "Dziedzictwo Nasze" Barbara Chludzińska oraz wolontariusze: Bożena Foczyńska i Joanna Kogut - z Węgorzewa. Wystawa była wyjątkowa nie tylko ze względu na jej charakter, ale też za sprawą prac przy liniach energetycznych i długotrwałego braku prądu(!). Mimo tych przeciwności zaplanowana wystawa odbyła się zyskując na niepowtarzalnym klimacie i kameralnym nastroju przy świecach. Uroku dodała muzyczna oprawa wystawy w wykonaniu Duetu Akordeonowego Panów: Wincentego Turowskiego i Jerzego Zinkiewicza.
Pierwsza wystawa i już sukces! Oby tak dalej.

Jeszcze kilka słów o autorze obrazów:
Edwin Felicjan Łukaszewicz urodził się 2 maja 1945 na Łotwie. Obecnie mieszka w Krasławie,  gdzie przez wiele lat pracował jako plastyk w Miejskim Domu Kultury.
Obecnie jest na emeryturze.
Poza uprawianiem sztuki malarskiej  pisze wiersze i komponuje do nich melodie. Malarz ?pragnie żyć w harmonii z otaczającym nas światem, w miłości do bliskich i przyrody??, ?bo to wszystko daje siłę i boską energię jaką jest radość życia i owoce naszej pracy?.