Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Środa
23 października 2019
Imieniny obchodzą
Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Jan, Marlena, Odilla, Roman, Seweryn, Teodor, Włościsław

POLSKO UKRAIŃSKIE SPOTKANIE OPŁATKOWE

Już po raz drugi w budrowskim GOK-u odbyło się Polsko-Ukraińskie Spotkanie Opłatkowe, które rozpoczęły życzeniami w obu językach panie: Janina Kowalewska- Prezes Stowarzyszenia Barwy Jesieni, Janina Waszak, Elżbieta Rapita oraz Aneta Stankiewicz ? dyrektor GOK-u w Budrach.

Część artystyczną rozpoczęły dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej w Budrach, wspaniale przygotowane przez wychowawczynię Monikę Roman. Kolędy jako pierwsze usłyszeliśmy w wykonaniu Klubu Seniora Barwy Jesieni. Pieśni w języku ukraińskim zaprezentowały dziewczęta z gimnazjum w Wieckach przygotowane przez panią Irenę Tymo. Nie mogłoby zabraknąć dzieci oraz młodzieży przygotowywanych przez naszych instruktorów. Kolędowali: ?Kochane Bachorki ?oraz solistki: Magda Myka, Karolinka Janicka, Ola Maczuga, Gabriela  Gulczyńska i Kamila Jaśków. Z repertuarem bożonarodzeniowym wystąpiły oczywiście również nasze Alebabaki.  Część artystyczną podsumowała piosenka finałowa w wykonaniu wszystkich artystów.

Słowa Pisma Świętego popłynęły z ust Proboszcza Parafii w Budrach ?Jarosława Baluty, następnie świąteczne życzenia wszystkim zgromadzonym złożył Wójt Gminy Budry ? Józef Markiewicz. Po życzeniach przy opłatku wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu, który obficie zastawiły panie z Klubu Seniora. Magiczny dźwięk skrzypiec podczas kolacji rozsiał po sali Pan Włodzimierz Nazarowicz, który porwał do tradycyjnego, wielokulturowego i wielopokoleniowego kolędowania całą salę!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom:

Danucie i Janowi Nazarowiczom, Waldemarowi Dworzeckiemu, Jolancie i Ireneuszowi Skiendziulom, Annie Kowalewskiej, Janowi Jawińskiemu, Ewie i Józefowi Markiewiczom, Wiesławie i Zdzisławowi Korzenieckim,  Sławkowi Oryńczakowi, Andrzejowi Kolasie z Lokalnej Grupy Rybackiej WIELKIE JEZIORA MAZURSKIE, Romualdowi Kazimierczykowi GS?SCh?, Barbarze i Łukaszowi Jedlińskim.