Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Środa
21 sierpnia 2019
Imieniny obchodzą
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Bernard, Emilian, Filipina, Franciszek, Joanna, Kazimiera, Męcimir

Wielkanocny cykl jajeczny!

Chleby, ciasta, racuchy, palmy wielkanocne, pisanki i ozdoby, związane z nadchodzącymi świętami, można było kupić podczas Kiermaszu Wielkanocnego, który zorganizowaliśmy w niedzielę 6 kwietnia. Impreza przyciągnęła wielu uczestników, którzy od godziny 9.30 do 14.00 mogli korzystać z przygotowanych atrakcji. Największym zainteresowaniem cieszyły się świąteczne przysmaki własnego wyrobu, które niemal natychmiast zniknęły ze stoisk.

Podczas kiermaszu przeprowadzony został konkurs na NAJPIĘKNIEJSZE JAJO WIELKANOCNE. Laureatkami pierwszych trzech miejsc zostały: Anna Roch z Węgorzewa, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Olszewa Węgorzewskiego oraz pani Małgorzata Kopeć z Grądów Węgorzewskich. Trzy równorzędne wyróżnienia otrzymały: Krystyna Kisielewska z Sąkieł, Oliwia Bojsicka z Ołownika oraz Małgosia Barycz z Budzewa. Nagrody zostały zakupione dzięki dofinansowaniu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Budrach.


Przez dwa tygodnie poprzedzające kiermasz prowadziliśmy w GOK-u przedświąteczny program profilaktyczny pt. ?STOP ALKOHOLOWI, NIKOTYNIE i PRZEMOCY?. Podczas cyklu zajęć plastycznych dzieci miały okazję porozmawiać z pedagogiem społecznym oraz szkolnym na temat przemocy w szkołach i rodzinie. Prace wykonane podczas zajęć (pisanki, jajka zdobione decoupage?m oraz plakaty) można było obejrzeć na wystawie podczas kiermaszu. W poniedziałek i wtorek dzieci spotkały się z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej w Węgorzewie, którzy przeprowadzili pogadankę na temat życia w rodzinie bez alkoholu i innych używek, a co za tym idzie w atmosferze bezpieczeństwa, bez agresji i przemocy.  Mł.. asp. Grażyna Magiera - Asystent ds. Prasowo-Informacyjnych oraz dzielnicowy gminy Budry st. sierż. Paweł Pietrasz zostali poproszeni o rozstrzygniecie  konkursu na plakat pt. ?Stop przemocy?. Przyznali oni miejsca za plakaty promujące życie bez agresji ? I miejsce zajęła Ola Maczuga, drugie Wiktoria Bielak, trzecie Magda Myka.

Nagrody w konkursach zostały zakupione dzięki dofinansowaniu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Budrach.