Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Środa
29 stycznia 2020
Imieniny obchodzą
Franciszek Salezy, Gilda, Hanna, Walerian, Waleriana, Waleriusz, Zdzisław

Dzień Europejski

W przeddzień zakończenia roku szkolnego na murawie Budrowskiego boiska odbył się Piknik Europejski, którego organizatorami byli Gminny Ośrodek Kultury w Budrach oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Olecko działający przy Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rolniczej w Olsztynie. Atrakcjom przygotowanym dla dzieci ze szkół podstawowych gminy Budry tj. Budry i Sobiechy, sprzyjała piękna, słoneczna pogoda. Głównym punktem wydarzenia były prezentacje wybranych państw Europy oraz ich kuchni narodowych. Ważnym elementem pikniku był konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, nad oceną i przebiegiem którego nadzorowali goście z Europe Direct i Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej. Mimo dość poważnej nazwy Piknik Europejski był prawdziwym rajem dla dzieciaczków. Gry integracyjne, harce na trampolinie i dmuchanej zjeżdżalni, zabawy i konkurencje sportowe, o które doskonale zadbali nauczyciele wychowania fizycznego- to wszystko wypełniało czas uczniom szkół, w ręce których powędrowały ogromne ilości nagród rzeczowych. Godny naśladowania przykład wspaniałej zabawy i zdrowej rywalizacji dali swoim wychowankom dyrektorzy, nauczyciele oraz rodzice zmagając się między sobą w konkurencjach sportowo-rekreacyjnych, tym samym wygrywając dla swoich szkół czeki o wartości 500 złotych.

Gminny Ośrodek Kultury w Budrach serdecznie dziękuje dyrekcji oraz kadrze pedagogicznej szkół za pomoc w realizacji Dnia Europejskiego. Jednocześnie podziękowania składamy współorganizatorowi i zarazem głównej instytutucji finansującej: Punktowi Informacji Europejskiej Europe Direct - Olecko działający przy Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rolniczej w Olsztynie oraz sponsorom: Adamowi i Beacie Bazydło - Bar Młyn z Bań Mazurskich, Romualdowi Kazimierczykowi - Prezesowi Gminnej Spółdzielni "SCh" w Węgorzewie, Barbarze i Łukaszowi Jedlińskim - sklep ABC Budry bez których pomocy Dzień Europejski nie byłby dniem tak radosnym.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z imprezy oraz prac nagrodzonych w konkursie plastycznym "Podróż po Europie" w naszej fotogalerii.