Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Czwartek
14 listopada 2019
Imieniny obchodzą
Agata, Aga, Damian, Elżbieta, Emil, Emiliusz, Jozafat, Józef, Judyta, Kosma, Laurenty, Lewin, Serafin, Ścibor, Ścibora, Wszerad

Rusza projekt "Na Tropie Naszych @tutów"

Gminny Ośrodek Kultury w Budrach  od stycznia realizuje  konkursow  projektu pt. NA TROPIE NASZYCH @TUTÓW który zdobył   grant z regionalnego programu "Równać Szanse 2006? Polskiej Fundacji Dzieci i MłodzieżyJego realizacja jest  możliwa dzięki finansowemu wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Podczas realizacji projektu, który potrwa do czerwca,  miejscowi  gimnazjaliści  wcielą się w rolę dziennikarzy i pod okiem profesjonalistów, będą  zbierać informacje od zwykłych i niezwykłych mieszkańców gminy, ich opinie i oceny. Młodzi dziennikarze będą informować o wydarzeniach oficjalnych i skromnych, przedstawią oferty urzędów. W ramach projektu utworzony będzie internetowy portal (na którym będą zamieszczane  będą  wywiady z ciekawymi ludźmi,  fotoreportaże i informacje).
Ciekawostką dla miejscowości pozbawionych internetu będzie objazdowa Lokalna Kronika Multimedialna, którą będzie można oglądnąć w wersji DVD w kilku miejscowościach.

Będzie to już kolejna przygoda z dziennikarstwem uczniów  budrowskiego  gimnazjum.