Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Środa
21 sierpnia 2019
Imieniny obchodzą
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Bernard, Emilian, Filipina, Franciszek, Joanna, Kazimiera, Męcimir

XVI Regionalny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Budrach

Trwające wiele godzin przesłuchania konkursowe przepięknych wykonań uczestników były przedłużeniem świątecznego nastroju, któremu towarzyszyły dźwięki kolęd. W tym roku do konkursu przystąpiło około 80-ciu wykonawców. Dziękując wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, przekazujemy wyniki XVI Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Budrach pod Honorowym Patronatem i udziałem Senator RP Małgorzaty Kopiczko.
Komisja w składzie:
1. Andrzej Kowal – realizator dźwięku, montażysta, absolwent PWSFTviT w Łodzi – Przewodniczący komisji
2. Ewa Białecka – etnograf Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie
3. Janusz Sauter – muzyk,
postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
W KAT. DO LAT 8
soliści:
I miejsce - Lena Biernat – Ryńskie Centrum Kultury
II miejsce – Jacek Mycak – GOKiR Wilkasy
III miejsce – Amelia Somionka – GOKiR Wilkasy
wyróżnienie: Zuzanna Kudryk – SP Budry
zespoły:
I miejsce – Zielone Nutki – GOKiR Wilkasy
II miejsce –Małolatki – SP Budry
KAT. DO LAT 12
soliści:
I miejsce – Julia Płocharczyk – Jerutki
II miejsce – Lidia Jurowska – GOKiR Wilkasy
III exequo: Maja Skupień – WCK Węgorzewo, Arkadiusz Syrnicki (GOK Wydminy)
wyróżnienie: Igor Gajdasz – WCK Wegorzewo, Wiktoria Sawicka (SP Bystry) , Oliwia Szyling(WCK Węgorzewo) , Milena Zapaśnik (MOK Korsze, Michalina Andrzejczyk (WCK Węgorzewo)
zespoły:
I miejsce – Step-Up - GOKiR Wilkasy
II miejsce – Bez Nazwy – Ryńskie Centrum Kultury
III miejsce – Dzwoneczki – Bystry
Wyróżnienie: Demolki – GOK Budry
KAT. DO LAT 18
soliści:
I miejsce – Aleksandra Tabaka – Miejski Ośrodek Kultury w Korszach
II miejsce – Weronika Król – GOK w Wydminach
III miejsce – Julia Jankowska – Swietlica w Silcu
wyróżnienia: Oliwia Walczak (MOK Korsze), Natalia Szymecka (MOK Korsze), Emilia Jankowska (Świetlica w Silcu) , Oliwia Panaś (GOKiR Wilkasy) , Kacper Buczyński ( SP 3 Gołdap) , Magdalena Myka( GOK Budry), Aleksandra Maczuga (Budry), Karolina Janicka (Budry), Monika Cinajko (Ołownik), Martyna Lichota (Ołownik)
zespoły:
I miejsce – Kochane Bachorki – GOK Budry
II miejsce – Duet Martyna i Magdalena
III miejsce – Duet No Name
KAT. DOROŚLI
soliści
I miejsce – Sandra Gembal – Ryn
II miejsce – Justyna Jasińska – Bystry
III miejsce – Beata Mycak - GOKiR Wilkasy
zespoły:
I miejsce NAGRODY RÓWNORZĘDNE:
Zespoł Alebabki i Zespół Budzewiaki – GOK Budry
II miejsce – Absolwent – GOK Budry
III miejsce – Barwy Jesieni – GOK Budry
wyróżnienie: Ryńskie Wrzosy – Ryńskie Centrum Kultury

NAGRODĘGRAND PRIX XVI REGIONALNEGO PRZEGLADU KOLĘD I PASTORAŁEK W BUDRACH OTRZYMAŁA JULIA PŁOCHARCZYK – FUNDACJA KREOLIA KRAINA KREATYWNOŚ CI w Jerutkach, powiat Szczytno.
Dziękujemy serdecznie Pani Senator Małgorzacie Kopiczko za ufundowanie nagrody Grand Prix oraz nagrody specjalnej w kategorii zespołów oraz Panu Józefowi Markiewiczowi za ufundowanie
I nagrody w kategorii zespołów dorosłych.
Dziękujemy również– Adamowi I Beacie Bazydło – Bar Młyn w Baniach Mazurskich za ufundowanie przepysznych kartaczy jurorom i organizatorom przeglądu.
W szczególności pragniemy podziękować jurorom: Andrzejowi Kowalowi, Ewie Białeckiej i Januszowi Sauterowi za wielogodzinną pracę podczas przesłuchań tak wielu wykonawców!