Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Czwartek
14 listopada 2019
Imieniny obchodzą
Agata, Aga, Damian, Elżbieta, Emil, Emiliusz, Jozafat, Józef, Judyta, Kosma, Laurenty, Lewin, Serafin, Ścibor, Ścibora, Wszerad

Międzypowiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów

Tylko tak o nich można powiedzieć „Dojrzali - Wspaniali ”! Nasi seniorzy już nieraz dali dowód na to, ze starość to tylko zwykły zapis w metryce! Prawdziwym wydaje się stwierdzenie B. Franklina „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”!
27 października grupy seniorskie spotkały się na Międzypowiatowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów w Budrach. Aż miło było popatrzeć, jak wspaniale można wykorzystać czas drugiej młodości na realizacje swoich marzeń i pasji! Utalentowani i pełni energii seniorzy zaprezentowali się: w tańcu, śpiewie, teatrze, kabarecie oraz działaniach plastycznych. Miło nam było gościć Klub Seniora „Barwy Jesieni”, który był współorganizatorem imprezy, Stowarzyszenie „Głos Puszczy Rominckiej” z Dubeninek, Klub Seniora „Mazury” z Giżycka, Klub Seniora z Pozezdrza - Pracownia Skiroławki oraz zespół Budzewiaki. Artystyczne prezentacje seniorów umilił koncert uroczych Alebabek.
W konkursie kulinarnym na „Wyborną nalewkę babuni” zwyciężyły:
I – Krystyna Prokop (Ołownik)
II- Helena Wiszniewska (Dubeninki)
III – Janina Kowalewska (Budry)
IV – Teresa Kapuscińska, Krystyna Sosnowska, Wiesława Korzeniecka, Janina Pik
na „Najlepszy pasztet” :
I - Janina Kowalewska (Budry)
II- Jadwiga Sawicka (Dubeninki)
III – Krystyna Prokop (Ołownik)
Składamy gorące podziękowanie Urzędowi Gminy w Budrach oraz Starostwu Powiatowemu w Węgorzewie za ufundowanie nagród w konkursie kulinarnym oraz przekazaniu upominków dla występujących zespołów.