Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Piątek
24 stycznia 2020
Imieniny obchodzą
Chwalibóg, Felicja, Mirogniew, Rafał, Rafaela, Tymoteusz

Sylwetki muzyków zespołu kameralnego Pro Musica Antiqua

Pragniemy przedstawić Państwu kolejnego artystę zespołu kameralnego Pro Musica Antiqua, którego będziemy mieli zaszczyt gościć w Budrach 2-go czerwca.

Jerzy Szafrański – obój

Ukończył z wyróżnieniem Wyższą Szkołę Muzyczną w Poznaniu w klasie prof. Mieczysława Koczorowskiego. Już jako student współpracował z Operą Poznańską i Filharmonią Wrocławską. W latach 1970–1972 studiował w Wiedeńskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. J. Schaeftleina, gdzie również otrzymał dyplom z wyróżnieniem.
Tuż po ukończeniu studiów podjął współpracę z Wielką Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia i Telewizji
w Katowicach oraz z zespołem kameralistów Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Karola Teutscha. W latach 1983–2011 był solistą Filharmonii Narodowej w Warszawie. Jerzy Szafrański koncertował w Europie, Azji, Ameryce Południowej i Północnej, Nowej Zelandii, Japonii. W zespole Pro Musica Antiqua gra od 1992 roku.

Koncert zespołu „Pro Musica Antiqua” organizowany jest przy wsparciu Związku Gmin Warmińsko – Mazurskich jako zadanie pn.: „Muzyka europejska w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur” realizowane przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego pod patronatem Gustawa Marka Brzezina – Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Źródło: http://promusica.info.pl/pl/pro-musica-antiqua