Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Piątek
10 lipca 2020
Imieniny obchodzą
Aleksander, Amelia, Aniela, Filip, January, Radziwoj, Rufina, Samson, Sylwan, Sylwana, Witalis

Sylwetki muzyków zespołu kameralnego Pro Musica Antiqua

Mamy zaszczyt zapoznać Państwa z sylwetką kolejnego artysty koncertu muzyki klasycznej w Budrach. .

Wojciech Orawiec – fagot
Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w 1976 roku w klasie fagotu Kazimierza Siudmaka. Był solistą Orkiestry Filharmonii Pomorskiej, a od 1980 roku jest I fagocistą Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Od roku 1986 współpracuje też z Polską Filharmonią Kameralną Wojciecha Rajskiego. Uczestniczył w międzynarodowych festiwalach muzycznych w Europie, w nagraniach radiowych i telewizyjnych. Jako członek Gdańskiego Kwintetu Dętego, istniejącego od 1982 roku, brał udział w koncertach w kraju i zagranicą. W Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie jest profesorem, prowadzi klasę fagotu i kameralistyki. W zespole kameralnym „Pro Musica Antiqua” gra od 1992 roku.

http://promusica.info.pl/pl/pro-musica-antiqua

Koncert zespołu „Pro Musica Antiqua” organizowany jest przy wsparciu Związku Gmin Warmińsko – Mazurskich jako zadanie pn.: „Muzyka europejska w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur” realizowane przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego pod patronatem Gustawa Marka Brzezina – Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Zapraszamy serdecznie!