Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Środa
12 sierpnia 2020
Imieniny obchodzą
Bądzisław, Hilaria, Klara, Lech, Leonida, Piotr

VI Przegląd Kolęd

Szósta edycja Przeglądu Kolęd i Pastorałek, która odbyła się w niedzielę 27 stycznia  za nami. Podczas tegorocznego konkursu, ilość wykonawców przeszła wszelkie oczekiwania. Z tego względu imprezę postanowiliśmy przenieść, dzięki uprzejmości ks. Jarosława Baluty, do kościoła parafialnego. Kościół rozbrzmiewał przez wiele godzin przepięknymi kolędami i pastorałkami (od bogatych śpiewów chóralnych, poprzez ludowe pastorałki, aż po nowoczesne aranżacje). Dzięki wszystkim wykonawcom oraz śnieżnej niespodziance, atmosfera zrobiła się iście świąteczna.  Pomimo, iż impreza trwała około 4 godzin, publiczność wytrwała do końca nagradzając każdy występ gromkimi brawami.
Składamy gorące podziękowania wytrwałym jurorom, którzy mimo otaczającego chłodu i mroku, wsłuchiwali się we wszystkie prezentacje i dokonywali skrupulatnych notatek jedynie przy światełku świecy (: niestety instalacja elektryczna nie wytrzymała w pewnym momencie tak wielkiego obciążenia). Jury składzie: Joanna Tecl - Zieleniewska oraz Urszula i Bogdan Grodziccy postanowiło nagrodzić następujących wykonawców:
Chóry:
 1.Moderato - Węgorzewo
 2. Ojczyzna - Węgorzewo
 3. Cantabile - Giżycko
Zespoły:
1.Srokowiacy - Srokowo
2.Absolwent - Budry
3.Jarzębiny z kapelą ludową - Wilkasy
Zespoły młodzieżowe i dziecięce:
1.Stars - Barciany
2. Tip- Top - Banie Mazurskie
3.Aniołki - Barciany
Soliści:
 1.Maria Hubach - Budry
  2.Alicja Kułak - Pozezdrze
  3. Michał Czura - Budry
Soliści dorośli:
1.Krzysztof Abako - Budry
2.Barbara Sulowska  - Barciany

Dziękujemy wszystkim zespołom, chórom i solistom za wzięcie udziału w naszym przeglądzie, zapraszając do udziału w przyszłym roku.

Image

Zmieniony ( 31.01.2008. )