Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Środa
16 października 2019
Imieniny obchodzą
Ambroży, Aurelia, Dionizy, Florentyna, Galla, Gallina, Gaweł, Gerard, Gerarda, Gerhard, Grzegorz, Radzisław

VI Przegląd Kolęd

Szósta edycja Przeglądu Kolęd i Pastorałek, która odbyła się w niedzielę 27 stycznia  za nami. Podczas tegorocznego konkursu, ilość wykonawców przeszła wszelkie oczekiwania. Z tego względu imprezę postanowiliśmy przenieść, dzięki uprzejmości ks. Jarosława Baluty, do kościoła parafialnego. Kościół rozbrzmiewał przez wiele godzin przepięknymi kolędami i pastorałkami (od bogatych śpiewów chóralnych, poprzez ludowe pastorałki, aż po nowoczesne aranżacje). Dzięki wszystkim wykonawcom oraz śnieżnej niespodziance, atmosfera zrobiła się iście świąteczna.  Pomimo, iż impreza trwała około 4 godzin, publiczność wytrwała do końca nagradzając każdy występ gromkimi brawami.
Składamy gorące podziękowania wytrwałym jurorom, którzy mimo otaczającego chłodu i mroku, wsłuchiwali się we wszystkie prezentacje i dokonywali skrupulatnych notatek jedynie przy światełku świecy (: niestety instalacja elektryczna nie wytrzymała w pewnym momencie tak wielkiego obciążenia). Jury składzie: Joanna Tecl - Zieleniewska oraz Urszula i Bogdan Grodziccy postanowiło nagrodzić następujących wykonawców:
Chóry:
 1.Moderato - Węgorzewo
 2. Ojczyzna - Węgorzewo
 3. Cantabile - Giżycko
Zespoły:
1.Srokowiacy - Srokowo
2.Absolwent - Budry
3.Jarzębiny z kapelą ludową - Wilkasy
Zespoły młodzieżowe i dziecięce:
1.Stars - Barciany
2. Tip- Top - Banie Mazurskie
3.Aniołki - Barciany
Soliści:
 1.Maria Hubach - Budry
  2.Alicja Kułak - Pozezdrze
  3. Michał Czura - Budry
Soliści dorośli:
1.Krzysztof Abako - Budry
2.Barbara Sulowska  - Barciany

Dziękujemy wszystkim zespołom, chórom i solistom za wzięcie udziału w naszym przeglądzie, zapraszając do udziału w przyszłym roku.

Image

Zmieniony ( 31.01.2008. )